TÜSİAD: Hükümet bir an önce kurulmalı

TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes, siyasilere bir an önce hükümet kurulmalı çağrısı yaparak, "Bir an önce ekonomik reformlara geçilmeli, büyüme hızlanmalı, bu yüzden vakit kaybedilmemeli" dedi

TÜSİAD: Hükümet bir an önce kurulmalı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes, siyasilere bir an önce hükümet kurulmalı çağrısı yaptı. TÜSİAD Başkanı, "Bir an önce ekonomik reformlara geçilmeli, büyüme hızlanmalı, bu yüzden vakit kaybedilmemeli" dedi.

TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran, CNN Türk'te gündemle ilgili açıklamalar yaptı. İş dünyası olarak bir an önce hükümetin kurulması gerektiğine işaret eden Başaran şunları söyledi: "Biz seçimlerin ardından, hemen Anakara'ya gittik. Tüm siyasi partiler sivil toplumun, iş dünyasını görüşünü alma konusunda son derece duyarlılar. Biz hükümetin şekline içeriğinde kimlerin olacağından çok kapsamına, gücüne bakıyoruz. İki büyük parti matematiksel olarak da desteklenen bir şekilde, doğal olarak daha güçlü olur. Bu hükümetin hakikaten çok temel noktalarda Türkiye’nin yatırım ortamını açacağı, kaliteli büyümeyi destekleyecek bir hükümet olması gerektiğini düşünüyoruz. Biz birlikte çalışmak için heyecanlıyız, o yüzden de biz hep diyoruz, vakit kaybetmeyelim, hemen hükümet kuralım" dedi.

Başaran, bugüne kadar doğruları söylediklerini, bundan sonra da devam edeceklerini de sözlerine ekledi ve şöyle dedi: “Şu anda biz yeni yönetim kurulu olarak, tüm emeğimizi Türkiye için daha iyi neler yapabiliriz diye düşünerek hareket etmeyi hedefliyoruz. İş yaparak konuşalım, işlerimizle gündeme gelelim diyorum. sivil toplum iş dünyası siyasilerle birlikte çalışırsak daha iyi işlere imza atarız. Tek başımıza bizim yaptığımız işin bir yararı olmak. Sesimizi de doğru bildiğimiz şeylerde kısmayacağız. Doğruyu söylemek bir sorumluluktur, bence cesaret değildir."

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2015, 13:25
banner53
YORUM EKLE

banner39