banner39

Ülker artık Pladis

Yıldız Holding, ana odağı olan bisküvi ve çikolata şirketlerini pladis isimiyle tek bir şirket çatısı altında birleştirdi

İş Dünyası 16.01.2016, 16:43 16.01.2016, 18:05
Ülker artık Pladis

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kasım 2014 senesinde United Biscuits'i satın alarak büyük bir küresel açılım yapan Yıldız Holding, ana odağı olan bisküvi ve çikolata işlerini Pladis isimiyle tek bir evrensel şirket altında birleştirdi. Şirket bugün itibari ile faaliyetlerine başladı.

Global bir şirket olmanın her an hedefleri olduğunu anlatan Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, "Gerçek manada evrensel olmak için, fark teşkil eden buluşlar, başka bir deyişle inovasyon, çeviklik ve esneklik, tüketici odaklılık, işi ilk seferde doğru yapmak ve bunu her defasında tekrarlamak ve yeni fikirlere açık olmak çok önemli. Biz de kendi işimize öncülük etmek için tüm ana işimizi tek bir çatı altında birleştirdik. İşimize yüreğimizi koyduk. Firmanın birlik yıldızından esinlenen ismi gibi parlamasını temenni ediyorum" dedi.

Yıldız Holding'in 4 milyar tüketicinin yaşadığı bir coğrafyada, 50 bin çalışanıyla, çeşitli sektörlerde çalışma gösteren büyük bir şirket olduğunu anlatan Yıldız Holding İcradan Sorumlulukları Olan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Cem Karakaş ise gelecek tasarılarını şu sözlerle anlattı: "Ana odağımız olan bisküvi ve çikolata işlerimizi altında birleştirdiğimiz yeni şirketimiz Pladis'in güncel olarak 26 bin çalışanı, 5,2 milyar dolar değerinde satış geliri bulunuyor. Hedefimiz, 2018 senesinde EBITDA oranımızda yüzde 17, EBITDA marjımızda ise yüzde 26 büyüme ele geçirmek . Bu da şirket değerimizi tam üç katına çıkarmak demek oluyor"

2050 senesinde yeryüzünde, nüfusunun yoğunlaşacağı ve tüketiminin çoğunluğunun gerçekleşmesi beklenen ülkeler arasında Hindistan, Çin, Nijerya, Abd, Endonezya, Pakistan, Brezilya, Bangladeş, Etiyopya ve Filipinler önemli yer ediniyor . Mevcut üretim ve satış faaliyetleri ağırlıklı olarak Kuzey yarımkürede bulunan Yıldız Holding için bu coğrafyalar önemli bir potansiyel teşkil etmekte. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?