banner15

Ülker, yöneticileri liderliğe hazırlıyor

Markanın çatı kuruluşu Yıldız Holding'in 80 üst düzey yöneticisi, meşhur işletme okulu Insead'ın Mentor Danışmanlık işbirliğiyle özel olarak hazırladığı Liderlik Gelişim Programı'nda eğitim almaya başladı.

Ülker, yöneticileri liderliğe hazırlıyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi


Dünyanın en ünlü lüks çikolata markalarından Godiva'yı satın alan, ciklet, içecek, baharat ve atıştırmalık sektörlerinde de uluslararası devlerle çeşitli ortaklıklara imza atan Ülker, yönünü eğitime çevirdi.  

Markanın çatı kuruluşu Yıldız Holding'in 80 üst düzey yöneticisi, meşhur işletme okulu Insead'ın Mentor Danışmanlık işbirliğiyle özel olarak hazırladığı Liderlik Gelişim Programı'nda eğitim almaya başladı. Yurtiçi ve yurtdışındaki atılımlarıyla uluslararası bir gıda devi olma yoluna giren holding, eğitim programıyla yöneticilerini küresel liderliğe hazırlıyor.

Yıldız Holding'in İnsan Kaynakları, Hukuk, Satınalma ve Tedarik Zinciri Grup Başkanı Melih Özuyar, artık global ölçülerde çalışan bir firma olduklarını belirterek, "Eğer bir aksilik olmazsa, büyüdüğümüzden çok daha fazla büyüyeceğiz." diye konuştu.

Özuyar, liderlik gelişimi programıyla geleceği öngörmek, rekabet avantajlarını yenilemek, liderliklerini sürdürmek ve dünya ile aynı hızda değişimi yakalamayı amaçladıklarını aktardı. Özuyar'ın verdiği bilgiye göre Yıldız Holding'in toplam 22 bin 500 çalışanı var. Bunun 6 bini yurtdışında görev yaparken, sadece Godiva'da 4 bin personeli bulunuyor.

Grubun Türkiye dışında 7 ülkede üretim tesisleri, 5 ülkede de bölgesel satış ofisi yer alıyor. Şirketin Cargill (endüstriyel şeker-Amerikan), Kellogg's (kahvaltılık atıştırmalık-Amerikan), Hero (bebek yiyecekleri-İsviçreli), LSH (çay-Alman), Gumling (sakız-Danimarkalı) ve EGG (meyve suyu-Alman) gibi uluslararası gıda şirketleriyle de ortaklığı bulunuyor.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2010, 16:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
yegen
yegen - 9 yıl Önce

naber yegen

banner39

banner50

banner47

banner48