banner15

Wall Street'in son çılgınlığı

Wall Street'de son trend bir çeşit diyet. Zor geçen yaz aylarında yerlerinden kalkamayan piyasa oyuncuları fit kalmak bu diyeti tercih ediyorlar.

Wall Street'in son çılgınlığı

Ekonomi dünyasının merkezi Wall Street’in her anı yakın takipte. 1980’lerde modaya bile yön veren Wall Street yeni akımların da doğmasında ön ayak olacak kadar güçlü bir ikon.

Dünyada yaşanan sarsıntılar Avrupa kaynaklı krizin dünyanın tüm bölgelerinde izlerinin görülmesi ile kendi rahatı bozulan Wall Street bu aralar kiloya takmış durumda. Havuz sezonunun açılması ile düzgün bir vücutla arzı endam etmek isteyen Wall Street dünyası spor yapacak vakit bulamayınca kurtuluşu meyve sebze sularından oluşan diyetlere buldu.

Özellikle erkek traderler avukatlar ve bankacılar arasında yayın olan bu diyetin bünyeyi temizlediği, enerjiyi arttırdığı buna ek olarak verimliliği arttırdığı iddia ediliyor.

Birkaç ay önce Citigroup’un merkezinin kafeteryasında satılmaya başlayan diyet ürünü BleuPrintCleanse New York’un farklı bölgelerinde de yaygınlaştı.  

Wall Street salgın haline gelen bu diyet maliyet olarak da şaşırtıcı. 3 günlük kür için 225 dolar ödenirken bir günlük kürde 6 şişe ürün yer alıyor. Bir günün maliyeti nakliye ile birlikte 85 dolara çıkarken tek şişenin fiyatının ise 14 dolar olduğu belirtiliyor.
 

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2012, 02:01
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35