banner39

Ekmek kaygısı can derdini geçti

Aksaray'da iş güvenliği kurallarına uymadığı tespit edilen inşaatın mühürlenmek istenmesi üzerine işçiler eylem yaptı. İşçiler inşaatın güvenli olmayışını aldırış etmeden kapanmasına karşı çıktı

İşçi-Memur-Emekli 25.10.2014, 10:08 25.10.2014, 10:47
Ekmek kaygısı can derdini geçti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Aaksaray'da 5 katlı bir inşaatın, dış cephesindeki iskelede bulunan işçilerin güvenlik önlemi almadan çalıştığı gerekçesiyle valiliğin talimatıyla mühürlenmek istendi.

İnşaatın mühürlenmek istenmesi üzerine 10 işçi intihara kalkıştı.

Olay, saat 18.30 sıralarında Büyük Bölcek Mahallesi Bölcek Caddesi'nde bulunan 5 katlı bir konut inşaatında meydana geldi. İnşaatın dış cephe sıvasının yapımı için kullanılan iskelede bulunan işçilerin, güvenlik önlemi almadan çalıştığı gerekçesiyle valiliğin talimatıyla mühürlenmek istendi. İskele çalışan işçiler, 'ekmeğimizden olacağız' diyerek inşaatın mühürlenmesini istemedi. İşçiler daha sonra 5'nci kattaki iskeleye çıkıp intihara kalkıştı. Bunun üzerine polis, itfaiye ve sağlık görevlilerine haber verildi. Yaklaşık 1 saat süren çabalar sonucu 10 işçi ikna edilip, aşağı indirildi. Olaylar yatıştıktan sonra da inşaat mühürlendi.

banner53
Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?