banner39

İSTKA'daki grev proje başvurularını aksattı

İstanbul Kalkınma Ajansı çalışanları greve gitmesi üzerine proje başvuru süreleri uzatıldı

İşçi-Memur-Emekli 17.03.2015, 08:37 17.03.2015, 08:37
İSTKA'daki grev proje başvurularını aksattı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) çalışanları, maaşlar arası ciddi farklılıkların olması, mesailerin ödenmemesi, sendika üyelerine mobbing uygulanması gibi karşılaştıkları bir dizi hak ihlaline karşı greve çıktı.

İstanbul Kalkınma Ajansı çalışanlarının bağlı bulunduğu Koop-İş Sendikası İstanbul Şube Başkanı Aziz Hacısalihoğlu, yaptığı açıklamada sorumlu sendikacılık anlayışı gereği grev dışında her türlü müzakere ve çözüm yollarını denediklerini ancak işverenin ve temsilcilerinin önce müzakereye yanaşmadığını ve müzakere masasına oturduklarında da ücret dengesizliklerini düzeltmek bir yana çalışanların durumunu kötüleştiren öneriler sunduğunu ve bunun üzerine sendika olarak grev uygulamasına başlamak zorunda kaldıklarını ifade etti.

İSTKA, hibe programları aracılığıyla her yıl yaklaşık 100 milyon TL'yi İstanbul'un ekonomik ve sosyal kalkınmasına yönelik projelere ayırıyor. 2015 senesinin başında ilan edilen ve toplam 145 milyon TL bütçeli Kadın İstihdamının Artırılması, Bağımlılıkla Mücadele, Yaratıcı Endüstrilerin Geliştirilmesi, Sağlık Turizmi ve Yenilikçi İstanbul Mali Destek Programlarının başvuruları 16- 20 Mart tarihleri arasında kabul edilecekti.

Grev uygulamasının başvuruların kabul sürecine denk gelmiş olması başvuruları aksattı. Bunun üzerine İSTKA'nın twitter adresinden başvuruların uzatıldığı ilan edildi.    

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?