banner15

Katar, Türkiye'de konut inşaatına giriyor

Katar Emirliği ailesinden Şeyh Dr. Abdulaziz El Sani, “Türkiye’de orta gelirliler ve gençler için ev ihtiyacı var. Uygun fiyat için formüller geliştirip sorunu çözebiliriz” dedi

Katar, Türkiye'de konut inşaatına giriyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Katar Kraliyet Ailesi üyelerinden, Katar İktidar Aile Konseyi Genel Sekreteri Şeyh Dr. Abdulaziz Al Sani, Türkiye’de yatırıma geldi. Gayrimenkul başta olmak üzere IT, ticaret ve hizmet sektörlerine yatırım yapmak isteyen Şeyh Dr. Abdulaziz Al Sani’nin ilk yatırımı Fikirtepe’de yer alacak 260 milyon liralık Velvet Towers projesi oldu.

Velvet Towers için Ekşioğlu Evrensel Grup ile yüzde 50 ortaklıkla Palma D’oro May şirketini kuran Katarlı iş adamı “Türkiye’de gayrimenkul yatırımı yapmaya devam edeceğiz. Orta gelirliler ve genç profesyoneller için ev yapmak istiyoruz” dedi. Al Sani ilk etapta Türkiye için 500 milyon dolarlık yatırım planladıklarını açıkladı.

Katar ile Türkiye’nin ekonomik ilişkilerinin geliştiğini ifade eden Abdulaziz Al Sani, “Katar Şeyhi Temim de Türkiye’ye git ve yatırım yap diye tavsiyede bulunuyor. Bu ilk projemiz olacak fakat son projemiz olmayacak” diye konuştu.

Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed el Sani, geçtiğimiz aylarda ikinci karısı olan Katar Kraliçesi Anoud’a İstanbul Yeniköy’deki ünlü Erbilginler Yalısı’nı 100 milyon Euro’ya satın almıştı.

Fikirtepe'de 260 milyon liralık yatırımla tamamlanacak Velvet Towers, Katar-Türk ortaklığında kurulan Palma D’oro May inşaat tarafından gerçekleştirilecek.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2015, 22:20
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35