banner39

Memur-Sen 1 Mayıs'ta Çanakkale'de

Memur-Sen 1 Mayıs'ta Çanakkale'deki şehitliklerde olacak...

İşçi-Memur-Emekli 21.04.2013, 10:45 21.04.2013, 13:38
Memur-Sen 1 Mayıs'ta Çanakkale'de

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Memur-Sen, bu yıl 1 Mayıs'ı Çanakkale'de kutlama kararı aldı.

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, gazetecilere yaptığı açıklamada, 1 Mayıs'ı Çanakkale'de kutlama kararı aldıklarını söyledi.

Gündoğdu, 1 Mayıs'ı 6 konfederasyonun Taksim'de bir arada kutlaması için 3 kez bir araya geldiklerini, ilk başlarda birlikte kutlama konusunda anlaştıklarını ifade etti. Gündoğdu, şunları kaydetti:

''Bu yıl 1 Mayıs'ı 6 konfederasyon Taksim'de kutlayacaktı. Her konfederasyon 5'er dakikayı geçmeyecek şekilde kendi bildirisini hazırlayacaktı. Hatta miting komitesi oluşturmuştuk. Ancak son toplantıda bunun detayını konuşmak için bir araya geldiğimizde DİSK'in Taksim'de bireysel olarak kutlayacağını öğrendik. İkinci sürpriz ise KESK Genel Başkanı'nın Türk-İş'e gönderdiği '1 Mayıs'ı Taksim'de diğer konfederasyonlar birlikte kutlayalım' yazısı oldu.''

Gündoğdu, 4 yıl önce ''6 konfederasyon olarak Taksim'de kutlayalım'' diye karar aldıklarında DİSK ve KESK'in el ele verip Mustafa Kumru'yu Taksim'de yalnız bıraktığını savundu.

Yaşanan sorunlar nedeniyle çözüm süreci konseptine de uygun olarak 1 Mayıs'ı Çanakkale'de kutlama kararı aldıklarını ifade eden Gündoğdu, ''Şehitlerimizin ruhunu incitmemek ve Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Alevisiyle, Sünnisiyle bu ülke adına mücadele veren, o destanı yazanların bu destanını hatırlamak adına 1 Mayıs'ı Çanakkale'de kutlama kararı aldık'' dedi.

banner53
Yorumlar (0)
19
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?