ÖMSS tercihleri ay sonunda başlıyor

Engelli memur adayları için tercih işlemleri bu ayın sonunda yapılıyor. Tercih yapacak adayların dikkat etmesi gereken hususlar ÖSYM tarafından açıklandı

İşçi-Memur-Emekli 18.02.2013, 16:05 18.02.2013, 16:05
ÖMSS tercihleri ay sonunda başlıyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

ÖMSS, tercihleri 28 Şubat-8 Mart tarihleri arasında yapılacak. Adaylar tercihlerini, https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklar. Kura usulü ile yapılacak yerleştirmelerde tercih yapabilmek için 2012-ÖMSS'ye girilmiş olması ve 14-25 Mayıs 2012 tarihlerinde ÖSYM'ye başvuruda bulunulmuş olması gerekiyor. 2012'de ÖSYM tarafından herhangi bir kadroya yerleşen adaylar, tercih yapamayacaklar.

ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre, "Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ile Yapılacak Merkezi Sınav ve Kura Usulü Hakkında Yönetmelik" hükümleri uyarınca yapılan 2013 Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına yerleştirmeler, ÖSYM tarafından yapılacak.

2013-ÖMSS/KURA İle Özürlü Memur Yerleştirme Tercih Kılavuzunda, İlköğretim/ortaokul/ilkokul, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadrolar yer alacak. Tercih kılavuzu 28 Şubat-8 Mart 2013 tarihleri arasında ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayınlanacak.

Kılavuzda yer alan kadrolardan tercih yapabilmek için, 29 Nisan 2012 tarihinde yapılmış olan 2012-ÖMSS'ye girilmiş ve ortaöğretim mezunları için ÖMSSP1, ön lisans mezunları için ÖMSSP2, lisans mezunları için ÖMSSP3 puanının alınmış olması gerekiyor. Ayrıca, kura usulü yapılacak yerleştirmede tercih yapılabilmesi için 14-25 Mayıs 2012 tarihlerinde ÖSYM'ye başvuru yapılmış olması gerekiyor.

GEÇEN YIL YERLEŞENLER TERCİH YAPAMAYACAK

2013-ÖMSS/Kura İle Özürlü Memur Yerleştirme Tercih Kılavuzunda yer alan kadroları, 2012-ÖMSS/Kura İle Özürlü Memur Yerleştirme Tercih Kılavuzunda yer alan herhangi bir kadroya ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar tercih edemeyecekler.

Adaylar tercihlerini, 28 Şubat-8 Mart 2013 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklar. İsteyen adaylar, kılavuzda yer alan 'Tercih Listesi'ni doldurup bir ÖSYM Sınav Koordinatörlüğüne giderek de, yapmış oldukları tercihlerinin 3,00 TL ücret karşılığında ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri tarafından sisteme kaydedilmesini sağlayabilecekler.

ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerine tercih işlemi için gitmeden önce adayların 'Tercih Listesi'ni doldurmuş olmaları gerekiyor. Listeyi doldurmayan adayların, ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri tarafından tercihleri alınmayacak. ÖSYM'ye posta yoluyla gönderilen veya elden teslim edilen tercih listeleri geçerli olmayacak.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?