banner39

Somalı işçiler şikayetlerini geri çekiyor

Soma faciasıyla ilgili davanın bugünkü duruşmasında daha önce şikayetçi olan bazı işçiler şikayetlerinden vazgeçti. CHP'li vekil Biçer, işçilerin baskıyla ifade değiştirdiğini savundu

İşçi-Memur-Emekli 14.10.2015, 12:27 14.10.2015, 12:27
Somalı işçiler şikayetlerini geri çekiyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Soma maden kazası davasının 4'üncü duruşması bu sabah Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmeye başlandı. Daha önceki duruşmalarda şikayetçi olan bazı işçiler bu duruşmada şiakyetlerini geri aldı. İşçilerin, işsizlik nedeniyle böyle bir karar aldıkları belirtiliyor.

Madenden yaralı ve sağ kurtulan işçilerin tanıklıklarının ve ifadelerinin dinleneceği duruşmayı CHP Manisa Milletvekili Dr. Tur Yıldız Biçer de izledi.

Duruşma arasında salondan çıkarak gazetecilere bilgi veren Dr. Tur Yıldız Biçer, şunları söyledi: Davada çok ilginç gelişmeler oluyor. Bugün şikayetçi işçiler dinleniyor. İlk ifadelerinde şikayetçiyiz diyen işçiler, bugün ifadelerini değiştiriyorlar ve şikayetlerinden vazgeçiyorlar. Bunların neden bu noktaya geldikleriyle ilgili elimizde aslında çok net bilgiler var. Bu süre içinde bu işçiler çok yoğun bir baskı gördüler ve ciddi işsizlik baskısı gören, işsizliğin kıskacı altında kalan bu işçiler, gördükleri tüm bu travmaya, faciaya rağmen, işsiz kalmakla, yoksullukla, açlıkla karşı karşıya kaldıkları için, adeta bununla terbiye edildikleri için, içerde ifadelerini değiştiriyorlar ve şikayetçi değiliz diyorlar. İşçiler, iş verilme vaatleriyle şikayetlerinden vazgeçiriliyorlar.

banner53
Yorumlar (0)
6
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?