banner15

Taşeron işçilere kadro çıktı

Başbakan Davutoğlu, kamudaki tüm taşeron işçilere kadro verildiğini söyledi

Taşeron işçilere kadro çıktı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, kamuda çalışan tüm taşeron işçilere kadro verildiğini açıkladı. "Reformların yüzde 65'ini, vaatlerin de yüzde 100'ünü gerçekleştirmiş bulunuyoruz" diyen Davutoğlu, "İster asıl işi olsun, ister yardımcı işçi olsun dışarıda tek bir taşeron işçisi kalmayacak" diye konuştu.

AK Parti grup toplantısında partililere seslenen Davutoğlu, taşeron işçilerle ilgili şu ifadeleri kullandı:
"Reformların yüzde 65'ini, vaatlerin de yüzde 100'ünü gerçekleştirimiş bulunuyoruz. Buna kimse inanmıyordu. Onlar teröre destek verirken, AK Parti iş yapıyordu. Söz verdiğimiz her icraatı 3 ay içinde hayata geçirmiş bulunuyoruz. Meclis tatile girmiş olmasaydı reformların da tamamını gerçekleştirmiş olacaktık.  

Yardımcı işlerde çalışan kardeşlerimiz için de müjdeli kararımızı bildirmek istiyorum. Asli işlerde çalışan işçilerimizi kamuya alıyoruz. Adalet, eşitlik gereği ayrıca yardımcı işlerde çalışan kamuya almaya kararlaştırdık. İster asıl iş olsun, ister yardımcı iş olsun, dışarıda kalan tek bir taşeron işçisi kalmayacak inşallah. Biz söz verdik mi böyle söz veririz. Kamuda çalışan tüm taşeron işçilere kadro verildi"

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2016, 13:39
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48