banner15

TOKİ'den emeklilere 'suistimal' uyarısı

TOKİ Başkanı Ergün Turan, emeklilerin 250 lira taksitle ev sahibi olmasını sağlayacak sistemle ilgili yaptığı açıklamada, kendilerinden başka hiçbir kuruma ya da kuruluşa başvuru yapılmaması gerektiğini söyledi

TOKİ'den emeklilere 'suistimal' uyarısı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye genelinde 250 lira taksitle emekli vatandaşları ev sahibi yapmaya gayret ettiklerini söyledi.

Turan, emeklilere uyarıda bulunarak "Vatandaşlarımız, valiliğimizin ve belediyemizin haberi olmadan herhangi bir emekli derneğine müracaat etmesin" dedi.

Gelen talep doğrultusunda değerlendirmeler ve incelemeler yaptıklarını anlatan Ergün Turan, bunun için Hazine arazisi bulunması ve arazinin imara uygun olması gerektiğini ifade etti.

TOKİ Başkanı Turan, 30 civarında ilde bu projeyle ilgili görüşmeler yaptıklarını dile getirerek, şöyle konuştu: Her şeyin olduğu gibi bu işin suistimalini yapanlar da var. Biz, sayın valilerimizin bilgisi olmadan, valilik dışında gelen hiçbir müracaatı kabul etmiyoruz. Aksi takdirde dışarıda 'emekli derneği' altında birtakım yapılar kuruluyor, insanlardan para topluyorlar. Bizim muhatabımız valilik, çünkü kentle ilgili konuları onlar bilirler. Vatandaşlarımız, valiliğimizin ve belediyemizin haberi olmadan herhangi bir emekli derneğine müracaat etmesin.

Ergün Turan, bu tarz girişimlerde bulunan vatandaşların resmi mercilere başvurarak haklarını aramaları tavsiyesinde de bulundu.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2015, 17:05
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35