banner39

Türk-İş'ten bir gün çalışmama kararı

TÜRK-İŞ, Soma'daki maden kazasını protesto etmek bir günlük çalışmama kararı aldı. Sendika üyeleri yarın işe gidecek ancak çalışmayacak

İşçi-Memur-Emekli 14.05.2014, 15:39 14.05.2014, 16:04
Türk-İş'ten bir gün çalışmama kararı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu bugün yaptığı toplantıda Soma’da meydana gelen facianın vahametine dikkat çekmek için bir gün süreyle çalışmama kararı aldı. TÜRK-İŞ üyeleri yarın işyerlerine gidecek ancak çalışmayacaklar. TÜRK-İŞ, bu eylemle aynı zamanda taşeronlaşma ve iş cinayetlerini de protesto edecek.

DİSK VE KESK DE İŞ BIRAKACAK

DEVRİMCİ İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Kani Beko, CHP'nin TBMM'de reddedilen Soma madenleri önergesinden 15 gün sonra ilçede meydana gelen kömür madeni faciası nedeniyle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın istifa etmesi gerektiğini söyledi.

Beko, olayın özelleştirme, taşeronlaşma ve iş güvenliğini hiçe saymanın sonucu olduğunu, bu nedenle DİSK, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) ve Türk Tabipleri Birliği'nin (TTB) 15 Mayıs'ta 1 günlük iş bırakma eylemi yapacağını açıkladı.

banner53
Yorumlar (0)
15
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?