banner15

Vadedilen asgari ücret Ocak ayında uygulamada

AK Parti'nin asgari ücret vaadinin "yalan" olduğu yönünde bazı internet sitelerde yer alan haberler üzerine açıklama yapan hükümet, ocak ayından itibaren yeni asgari ücretin uygulanacağını duyurdu

Vadedilen asgari ücret Ocak ayında uygulamada

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ekonomi Bakanı ve AKP Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci, partisinin seçim vaatlerinden biri olan asgari ücretle ilgili açıklama yatı. Zeybekci, herhangi bir sorun çıkmaması halinde asgari ücretin Ocak ayından itibaren 1300 lira olabileceğini söyledi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, AKP'nin yedi milletvekilliğinden dördünü kazandığı seçim bölgesi Denizli'deki ilçelerde gerçekleştirdiği teşekkür ziyaretlerini sürdürüyor. İlçeleri gezen Zeybekci'nin son ziyareti Acıpayam İlçesi oldu. Acıpayam Belediyesi Toplantı Salonu'nda partililerle bir araya gelen Bakan Zeybekci, daha sonra basın mensuplarının asgari ücretle ilgili sorularını cevaplad.

Asgari ücretin 1300 lira olmasıyla ilgili olarak Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun net bir açıklama yaptığını belirten Bakan Zeybekci, "Başbakanımız gayet net bir şekilde asgari ücretin 1300 lira olacağı şeklinde biz söz söyledi. Bu bizim için bir taahhüt. Taahhüt haline dönüşmüş olan, bu konuda AK Parti olarak hükümet olarak da elimizden gelin yapılacaktır. Ve ilk fırsatta bununla ilgili zaten gereği olan adımlar da atılacak. Ben hiçbir sorun görmüyorum. Yani asgari ücretin 1300 lira olması ilgili bir sorun görmüyorum. Hükümet olarak bu yönde asgari ücret tespit komisyonuna tabii ki bu konu götürülecektir. Önerimiz o yönde olacaktır. Elimizden gelen her türlü gayret gösterilecektir. Aksi bir durum ben öngörmüyorum. Genel Başkanımız ve Başbakanımız son sözü söylemiştir. Ondan sonra söz söylemek bize yakışmaz bize düşen gerekeni yapmaktır. İnşallah gereği yapılacaktır. Başbakanımız net konuştu. Ocak ayından itibaren teknik olarak bir anayasal ve hukuki bir sıkıntısı yoksa ocak ayı diye tahmin ediyoruz. 1 Ocak diye tahmin ediyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2015, 18:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abe
Abe - 4 yıl Önce

Oyları bastık bir kez daha AKP'ye.. Şimdi sıra iktidarın şehvetine yenik düşenlerde!!!

banner39

banner36

banner37

banner35