banner39

Yönetici memurlarla ilgili yeni bir yasa tasarısı

Üst düzey kamu yöneticilerinin görevden alınması halinde akıbetlerinin ne olacağını belirleyen yeni bir yasa tasarısı hazırlandı

İşçi-Memur-Emekli 16.02.2015, 11:02 16.02.2015, 11:02
Yönetici memurlarla ilgili yeni bir yasa tasarısı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Meclis Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu’ndan geçen İş Sağlığı ve Güvenliği paketine "yönetici memurlar"ın görevden alınmaları halinde akibetinin ne olacağına yönelik bir madde de eklendi.

Buna göre; Müsteşarlar ile ek göstergesi 7000 ve daha yüksek olan yöneticiler görevden alındıklarında Başbakanlık müşaviri olarak atanacak.

Ek göstergesi 6400 ve daha yüksek tespit edilen yöneticiler (müsteşar yardımcısı, genel müdür gibi) görevden alındıklarında eğer Başbakanlık merkez teşkilatı ile bağlı ve ilgili kuruluşlarında çalışmışlarsa Başbakanlık müşaviri, bakanlık merkez teşkilatları ile bağlı ve ilgili kuruluşlarında çalışmışlarsa bakanlık müşaviri olarak atanacaklar.

Ek göstergeleri 3600 (dâhil) ila 6400 (hariç) olan yöneticiler (genel müdür yardımcısı, daire başkanı gibi) görevden alındıklarında eğer müfettişlik, uzmanlık gibi kariyer mesleklerden geliyorlarsa yeniden bu mesleklerine dönecekler.

Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?