banner39

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İzmir ve Ankara barosunu neden rahatsız etti?

Cuma hutbesinde, "İslâm'ın bütün cinsel sapkınlıkları lânetlediğini" dünyaya haykıran Diyanet İşleri Başkanımız Muhterem Ali Erbaş'a destek her geçen gün artıyor

İslam 27.04.2020, 12:14 28.04.2020, 11:56
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İzmir ve Ankara barosunu neden rahatsız etti?

Diyanet İşleri Başkanı (DİB) Ali Erbaş'ın geçtiğimiz cuma hutbesinde sapık yönelişler ile ilgili Kuran'ın hükümlerini açıklaması sonrası Ankara ve İzmir barosu sosyal medya hesaplarından kınama yayınladı.

Kur'an-ı Kerim'in hükümlerinden bihaber baro çalışanlarının Ali Erbaş'ın kendi fikrini değil islamın hükmünü açıklamasından duyduğu rahatsızlığın yanısıra başkana bütün il müftülüklerinden sanatçılardan, bakanlardan ve sivil halktan destek yağdı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, eşcinsellik ile ilgili sözleri nedeniyle linç edilince Twitter'da Erbaş'a destek kampanyası başlatıldı. 300 bin tweet #AliErbaşYalnızDeğildir etiketiyle birlikte atıldı.

 60. Hükümet Çevre ve Orman Bakanı. 61,62,63,64 ve 65. Hükümet Orman ve Su İşleri Bakanı, Dünya Su Konseyi Eski Guvernörü, T.C Cumhurbaşkanı Irak Özel Temsilcisi Veysel Eroğlu, "İslâm’ın hükümleri, Kur’an-ı Kerim ve Peygamber Efendimizin sünnetleri ile açık olarak bellidir. Vazifesi İslam’ı anlatmak olan Diyânet İşleri Başkanımız Prof.Dr. Ali Erbaş’a sırf İslâm’ın hükümlerini dile getirdi diye saldıranları kınıyorum." dedi.

AK Parti Denizli İl Başkan Yardımcısı|Dış İlişkiler Başkanı| Cemile Bayraktar,  "1.DİB başkanı kendi fikrini değil islamın hükmünü açıklamıştır 2.İslamiyet güncellenemez 3.Siz kimsiniz ki Allah’ın hükümlerini dava edecek" dedi.

Cübbeli Ahmet hoca da Erbaş'a en büyük destek verenlerden.

Gazeteci yazar Sibel Eraslan sosyal medyadan gösterdiği tepkide "Saldırı sadece Diyanet İşleri Başkanına yönelik değil. Çirkefçe dil uzatılan yüce dinimiz ve Kur’anı Kerimdir malesef. Müslümanlar olarak bunu kabul etmiyoruz.., Tam da sahiplerine uygun bu kışkırtıcı ve kötücül dili tel’in ediyorum. Kimse İslam dinine saldıramaz!" dedi.

İlim Yayma Cemiyeti twitter'dan yaptığı açıklamada, "Kamuoyuna saygıyla duyurulur! Bilinmelidir ki; baroların suç duyurusu Diyanet İşleri Başkanımıza değil, Kur'an ayetlerine ve İslam dinine karşı bir saldırıdır."dedi.

Ankara barosunun açıklaması İslam nefreti içeriyor

Ankara ve İzmir Baroları “Zina haramdır, eşcinsellik sapkınlıktır” diyen Ali Erbas ‘a saldırıp dava açmışlar.

 AK Parti Grup Başkanvekili İstanbul Milletvekili - MYK üyesi Mehmet Muş, "Ankara barosunun açıklaması İslam nefreti içeriyor." dedi.

Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) konu hakkında destek açıklaması yayınladı

İlahiyat ve İslami İlimler Fakülteleri Dekanlar Konseyi de konu hakkında bildirim yayınladı

banner53
Yorumlar (1)
AHMET VURAL 1 yıl önce
ÇAĞLAR ÖNCESİDE VAR İDİLER.KIYAMETE KADAR DA VAR OLACAKLAR.İSİM SIFAT TANIM DEYİŞSEDE FİRAVUNLAR NEMRUTLAR KARUNLAR VAR.BUNUN İÇİN CIHAT VAR.UYUMA EY MÜSLÜMAN UYAN.SEN KURANI HAYAT YAŞAR İSEN SAPKINLAR SADECE HAVLAR.
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?