"Mescid-i Aksa Rehberi" okuyucuyla buluştu

Tahlil yayınlarının ilk baskıyla çıkarttığı ve Yazar Mehmet Esmer'in kaleme aldığı Mescid-i Aksa Rehberi adlı eser, Kudüs'ün yüzyıllardan beri bağrında sakladığı eserleri yazılı ve görsel tanıtımla okura sunmayı hedefliyor.

İslam 07.05.2022, 16:09
"Mescid-i Aksa Rehberi" okuyucuyla buluştu

Din ve tarih sahnesindeki sarsılmaz konumuyla yıllardan beri kanayan bir yara, bir imtihan, bir kararlılık testi olan Kudüs ve Mescid-i Aksa hakkında slogan ve retoriğe doymuş bilincimize bir takviye sunan ve ekstra bilgilerle bu bilinci destekleyen eşsiz bir eser ilk baskısıyla okuyucunun karşısına çıktı. Mehmet Esmer tarafından kaleme alınan bu eser, Kudüs'ün yüzyıllardan beri bağrında sakladığı eserleri yazılı ve görsel tanıtımla okura sunuyor.

İçinde tarihin her döneminden izler barındıran, kurulduğu günden bu yana daima en önemli şehirler arasında yer almış, diğer yandan İslam'ın üç mübarek mescidinden biri olan Mescid-i Aksa'yı içinde barındıran Kudüs, yüz yılı aşkın süredir esaret zincirlerinden kurtulmayı bekliyor.

WhatsApp Image 2022-05-07 at 00.21.17 (1)

Adeta Müslümanlar için yıllardan beri kanayan bir yara, bir imtihan, bir kararlılık testi olan Kudüs ve Mescid-i Aksa için oluşmuş bilincimiz ve bilgimiz ise geçen süreçte yenilenmeye ihtiyaç duyuyor.

WhatsApp Image 2022-05-07 at 00.21.17

İşte tam da bu noktada Tahlil yayınlarının ilk baskıyla çıkarttığı ve Yazar Mehmet Esmer'in kaleme aldığı Mescid-i Aksa Rehberi adlı eser; Kudüs'ün yüzyıllardan beri bağrında sakladığı eserleri yazılı ve görsel tanıtımla okura sunmayı hedefliyor.

WhatsApp Image 2022-05-07 at 00.22.43

Kitapta yer alan fotoğrafların birçoğunun daha önce herhangi bir eserde derli toplu yer almadığı belirtilirken bunun yanında, Mescid-i Aksâ'nın dinî önemini açıklayan metinlerle de eser destekleniyor.

HABER VAKTİ

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?