banner39

banner35

İsrail Başbakanı Bennett'ten Abbas-Gantz görüşmesine ilişkin açıklama

İsrael Hayom gazetesinde yer alan habere göre İsrail Başbakanı Bennett, Abbas-Gantz görüşmesinin siyasi içerikli değil güvenlik ve ekonomi içerikli olduğunu bildirdi.

İsrail 03.01.2022, 01:19
İsrail Başbakanı Bennett'ten Abbas-Gantz görüşmesine ilişkin açıklama

İsrail Başbakanı Naftali Bennett, Savunma Bakanı Benny Gantz’ın geçen hafta Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile görüşmesinin güvenlik ve ekonomi içerikli olduğunu bildirdi.

İsrael Hayom gazetesinin haberine göre, Bennett düzenlediği basın toplantısında, "Şahsen Abbas ile çeşitli nedenlerden dolayı görüşmeyi düşünmüyorum, bunları daha önce anlatmıştım." dedi.

Bennett, "Gantz, Abbas ile görüşmesinden önce benimle konuştu, ben de bu konuda bir mani görmedim." ifadesini kullanarak, görüşmenin kendi bilgisi ve onayı dahilinde gerçekleştiğini söyledi. Bennett, Abbas-Gantz görüşmesinin siyasi söylem içermediğini, güvenlik ve ekonomi içerikli olduğunu ifade etti.

Söz konusu görüşme 28 Aralık 2021’de Gantz’ın Tel Aviv yakınlarındaki Roş Haayin kentindeki evinde gerçekleşmişti.

Konuya ilişkin İsrail Savunma Bakanlığı Basın Ofisinden yapılan yazılı açıklamada, yaklaşık 2,5 saat süren görüşmede hem güvenlik hem de sivil alanlarda çeşitli konuların ele alındığı aktarılmıştı.

Kaynak: AA
banner53
Yorumlar (0)
0
hafif kar yağışlı
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?