banner39

İsrail tahammülsüzlüğü: 5 gazeteciyi yaraladılar

İsrail güçleri sadece Filistinlilere değil Filistinlilere yapılan baskıları görüntülemeye çalışan gazetecilere de baskı uyguluyor. Son zamanlarda meydana gelen olaylarda 5 gazetecenin yaralanıp 3 gazetecinin gözaltına alınması bunun en önemli göstergesi.

İsrail 25.04.2021, 19:31
İsrail tahammülsüzlüğü: 5 gazeteciyi yaraladılar

Filistin Gazeteciler Sendikasından yapılan yazılı açıklamada, Şeria’daki olayları takip eden bir gazetecinin plastik mermiyle, ikisinin doğrudan gaz bombasıyla hedef alındığı, ikisinin de İsrail askerlerince darbedilerek yaralandığı belirtildi.

Gazeteciler Alaa Rimavi, Kuteybe Kasım ve Muhammed Atik'in de son birkaç gün içinde Şeria’nın çeşitli noktalarında gözaltına alındığına işaret edilen açıklamada söz konusu basın mensuplarının derhal serbest bırakılması çağrısı yapıldı.

Filistinli insan hakları kuruluşları, İsrail güçleri ile Yahudi yerleşimcilerin mart ayı boyunca işgal altındaki Şeria’da gazetecilere yönelik 15 saldırı ve ihlal gerçekleştirdiğini belirtiyor.

Şeria'nın çeşitli bölgelerinde Yahudi yerleşimlerine karşı protestoların yanı sıra son günlerde İsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudüs'teki saldırılarına maruz kalan Filistinlilere destek amacıyla gösteriler düzenlenmişti.

Kaynak: AA
banner53
Yorumlar (0)
20
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?