banner39

Netanyahu da Trump'ı sildi

Siyonist İsrail'in Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD Başkanlığı döneminde yakın olduğu Donald Trump ile fotoğrafını sosyal medya hesabından kaldırdı.

İsrail 13.01.2021, 10:48
Netanyahu da Trump'ı sildi

Netanyahu'nun sık sık 'İsrail'in en iyi dostu' olarak nitelendirdiği Trump görevi süresince Siyonist İsrail yanlısı birçok adım atmıştı. 

Filistinlilerin haklarını yok sayan Donald Trump, Tel Aviv'deki ABD Büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınmasını, Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanınmasını, Filistin'e yapılan mali yardımların kesilmesi gibi Filistin'in aleyhine kararlara imza atmıştı. Arap devletlerin Siyonist İsrail'le normalleşmesinin önün açan Trump ile yakın olan Netanyahu sosyal medya platformu Twitter'da Trump ile fotoğrafını arka planda tutuyordu. 

Trump'ı bir kalemde sildi

Netanyahu, Beyaz Saray'da sayılı günleri kalan ABD Başkanı Donald Trump'ın yer aldığı fotoğrafı Twitter hesabının arka planından kaldırdı. 3 Kasım 2020'de yapılan başkanlık seçimini kaybetmesine rağmen uzun süre Trump'ın fotoğrafını Twitter hesabında arka plan olarak kullanmaya devam eden Netanyahu, geçici olarak koronaya karşı aşı olduğu fotoğrafı arka plana koydu. Bütün ABD başkanlarının himayesi altına aldığı Siyonist İsrail'in Başbakanı Netanyahu'nun 20 Ocak'tan sonra hangi fotoğrafı kullanacağı merak ediliyor!

Kaynak: Milli Gazete

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?