Netanyahu'dan Hizbullah'a tehdit

İsrail Başbakanı Netanyahu, Hizbullah’ı tehdit etti. Netanyahu, Hizbullah’ın İsrail’e saldırması halinde ağır bedel ödeyeceğini söyledi.

Netanyahu'dan Hizbullah'a tehdit

İsrail Başbakanı ve Savunma Bakanı Binyamin Netanyahu, İsrail ordusunun ülkenin kuzeyinde Lübnan sınırında Hizbullah'ın kazdığı ileri sürülen tünellerin bulunarak imha edilmesi için başlattığı operasyona yönelik açıklamada bulundu. 

Başbakanlık Ofisinden yapılan yazılı açıklamaya göre Netanyahu, İsrail'in güvenliğini sağlamak için gerekli tüm adımları atacaklarını dile getirerek, "Her kim İsrail'e zarar vermeye çalışırsa ağır bedel ödeyecektir." ifadesini kullanarak Hizbullah'ı uyardı. 

Başbakanlıktan yapılan bir başka açıklamada ise Netanyahu'nun dün akşam Brüksel'de bir araya geldiği ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'ya ordunun bu sabah Lübnan sınırında başlattığı operasyona ilişkin bilgi verdiği ifade edildi.

İsrail ordusu, bu sabah yaptığı yazılı açıklamada, ülkenin kuzeyinde "Hizbullah'a ait tüneller" bulunduğunu öne sürerek, bu tünelleri imha etmek için Lübnan sınırında operasyon başlattığını duyurmuştu.

"Günlerce" sürebileceği belirtilen operasyonun İsrail topraklarında sınırlı kalacağı aktarılan açıklamada, "Sınır ötesi saldırılar için kazılan bu tüneller İsrail ordusu tarafından faaliyete geçmeden ve İsrailli sivillerin güvenliğine tehdit olmadan önce tespit edilmiştir. Bu olay İsrail'in egemenliğinin ciddi şekilde ihlalidir." ifadeleri kullanılmıştı.

Kaynak: www.dunyabulteni.net
 

YORUM EKLE

banner39