banner39

Türkiye'den çıkan nakliye gemisine, İsrail deniz kuvvetlerinden ateş açıldı

İsrail gazetesi Haaretz, Mersin'den yola çıkan bir geminin İsrail açıklarında alev aldığını duyurdu. İsrail basınının Türk gemisi olarak iddia ettiği gemide kaç kişinin bulunduğu bilinmiyor. İsrail basını, İsrail ordusunun haberlere yayın yasağı getirdiğini iddia etti. timesofisrael deniz kuvvetlerinin gemiye ateş açtığını yazdı

İsrail 09.06.2019, 11:58 09.06.2019, 14:27
Türkiye'den çıkan nakliye gemisine, İsrail deniz kuvvetlerinden ateş açıldı

Hareetz gazetesinde yer alan habere göre, İsrail’in Hayfa limanı yakınlarında, Türkiye’nin Mersin şehri limanından hareket eden Panama bayraklı MSC Canberra isimli gemide yangın çıktı.

İsrail Deniz Kuvvetleri’nin bölgeye gittikleri; yangının kontrol altına alındığı duyuruldu. Yaralanma ya da ölüm olup olmadığı henüz bilinmezken; yangının çıkış nedeni ve gemide oluşan hasarın araştırıldığı duyuruldu.

timesofisrael'de konu ile ilgili,Deniz kuvvetlerinin polisle koordineli olarak kargo gemisine ateş açtığı bildirildi.. İsrail Savunma Gücü IDF'den yapılan açıklamada "olay kontrol altında" denildi.

İsrail gazetelerinden Haaretz, İsrail açıklarında bir gemide yangın çıktığını duyurdu. İsrail basınının Türk gemisi olarak iddia ettiği gemide kaç kişinin bulunduğu bilinmiyor. Limanın idaresi, gemide iki gizli yolcunun  olduğunu ve bu kişilerin öfkelenmeye, eşyaları kırmaya ve gemiyi ateşe vermeye çalıştığını söyledi. İlk uyarının saat 3 civarında yapıldığını bildirdi..

Panama bayraklı gemi Cuma günü Türkiye'nin Mersin şehrinden yola çıktı ve Ashdod limanına gitmeden önce Cumartesi günü Hayfa'da demir attı.

Merkezi İsviçre'nin Cenevre kentinde bulunan gemi şirketi olan MSC Mediterranean Shipping Company, konu ile ilgili şu ana kadar herhangi bir yorum yapmadı.

Kaynak: Haaretz, timesofisrael, www.dunyabulteni.net

banner53
Yorumlar (0)
27
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?