banner39

Yahudi işletmeci dükkanında mikrofonla Fatiha suresini okuttu

Filistin'deki Yahudi bir işletme sahibi dükkanında mikrofonla Fatiha suresini okuttu.

İsrail 26.03.2020, 16:03 26.03.2020, 16:18

Dünyayı kasıp kavuran görülmeyen düşman koronavirüsün din dil ırk zengin fakir ayırmadan herkesi hızlı bir ölüme sürüklemesi normal zamanlarda yanyana gelmeyecek insanları ortak noktada birleştirdi.

Filistin'de, Yahudi bir işletmecinin dükkanın duvarlarında Fatiha suresinin yankılandığı anlar bir kamera tarafından görüntülendi.

Geçtiğimiz günlerde de İsrail'in Kızılhaç veya Kızılay benzeri, tek resmi acil yardım ve kan bankası servisi Magen David Adom personeli iki erkek ile ilgili ilginç bir fotoğraf sosyal medyada görülmüştü.

Birinin diğerini düşman olarak gördüğü İsrail Filistin açmazındaki bölgede biri Yahudi diğeri Müslüman iki acil tıbbi servis çalışanı ortak vardiya sırasında namaz vakti girince Müslüman çalışan namaz kılarken Yahudi vardiya arkadaşı ise onu bekledi.

İsrail'de Yahudi bir dükkan sahibi işyerinin içinde yüksek sesle Kur'an-ı Kerim okutmaya başladı.

اَلَّذ۪ينَ اٰتَيْنَاهُمُ الْكِتَابَ يَعْرِفُونَهُ كَمَا يَعْرِفُونَ اَبْنَٓاءَهُمْۜ وَاِنَّ فَر۪يقاً مِنْهُمْ لَيَكْتُمُونَ الْحَقَّ وَهُمْ يَعْلَمُونَ

Bakara Suresi 146. ayet: Kendilerine kitap verdiklerimiz onu kendi oğullarını tanıdıkları gibi tanırlar. Yine de içlerinden bir grup bile bile gerçeği saklıyorlar.

banner53
Yorumlar (2)
Xahit 1 yıl önce
İmana gelin
Ömür manav 1 yıl önce
Oku kardeşim oku ben hergun okuyorum 13yasimda üzerimden kebce geçti Allah'a şükür burnum bile kanamadı ikinci kattan aşağı düştüm burnum bile kanamadı Mersin'de geziyorum bı adım attım 5kattan aşağı saksı düştü burnum bile kanamadı Allah'a çok şükür 40yasindayim daha hastane nerdedir bilmem yüce rabbimin sayesinde çok mucizeler atlattım garip gariban biriyim ama benim Rabbim var zengininde parası var olsun ben mutluyum yüce rabbimin sayesinde ister inan ister inanma ben yaşadım bunları
17
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?