banner39

Bir Tahranlı'nın kadrajından İstanbul

İran’ın başkenti Tahran'da Sanatım Eşime isimli bir sergi açıldı. 5 yıllık çalışmanın ürünü olan serginin altındaki imza, İranlı fotoğraf sanatçısı Pejman Saadi'ye ait. Sanatçının Türk eşine ithaf ettiği sergiden elde edilecek gelir, lösemili çocuklar vakfına gidecek.

İstanbul 11.03.2015, 20:42 11.03.2015, 21:09
Bir Tahranlı'nın kadrajından İstanbul

Tahran Yunus Emre Kültür Merkezi, yeni bir sergiye ev sahipliği yaptı. Sanatım Eşime adını taşıyan sergide, İranlı fotoğraf sanatçısı Pejman Saadi’nin 5 yıl boyunca çektiği fotoğraflar yer aldı.

Sanatım Eşime isimli serginin iki önemli özelliği bulunuyor. Birincisi, Lösemili Çocuklar Vakfı'na gidecek serginin geliri. İkincisi Pejman Saadi bu sergiyi eşi için açtı. Fotoğraf sanatçısı Pejman Saadi, evlilik yıl dönümünde açtığı bu sergi ile Türk eşine de sürpriz yaptı. Sergide, fotoğraf karelerine yansıyan çok sayıda İstanbul manzarası da dikkat çekti.

SERGİYİ EŞİ VE LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA ADADI

Fotoğraf sanatçısı Pejman Saadi eşi için açtığı sergiyle alakalı şu ifadeleri kullandı: “Bu fotoğraflar, eşimle birlikte olmamızın hatırasını yansıtıyor. Gittiğimiz yerlerdeki gördüklerimizi yansıtmaya çalıştım. Anılarımızı kalıcı hale getirdim. Bu fotoğrafları evlilik yıldönümümüz için toparladım ve eşime hediye ettim. Sergide, hem farklı ülkelerden, hem de en çok hatıramızın olduğu İstanbul'dan kareler var. İstanbul bizim için, hayatımızın en önemli kısmını şekillendirdiği için önemli bir yere sahip.”

FOTOĞRAFLARDA İSTANBUL VAR

İstanbul'un simgesi yapılar, İranlı fotoğrafçının gözünden ziyaretçilerle buluştu. Sergilenen fotoğraflar arasında habersizce çekilmiş doğal anların yanı sıra doğanın güzelliklerini yansıtan kurgulanmış kareler de var.

Yunus Emre Kültür Merkezi'ndeki sergide yer alan fotoğraflar, ziyaretçilerin isteğine göre satılabiliyor da. Sergiden elde edilecek gelirinse, Lösemili Çocuklar Vakfı’na bağışlanması planlanıyor.

Kaynak: Kuzey Haber Ajansı

 

 

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?