banner39

Çocuk bakışlı İstanbul

Küçükçekmece'de yaşayan çocuklar 10 farklı ülkeden gelen çocuklarla bir araya geliyor.

İstanbul 01.07.2010, 20:48 01.07.2010, 20:48
Çocuk bakışlı İstanbul


Dünya Bülteni/ Zehra Gülle

Küçükçekmece Belediyesi tarafından gerçekleştirilen projeyle, İstanbul'un Küçükçekmece semtinde yaşayan çocuklarla Türkiye'ye komşu ülkelerden gelen çocuklar 1- 10 Temmuz tarihleri arasında bir araya geliyor.

Proje; kentin içinde yaşayanlarla dışarıdan bakanların bakış açılarından yola çıkarak sanat aracılığıyla değişik yorumların ortaya çıkarılmasını amaçlıyor.
 
Projenin içeriği; İstanbul’un tarihi mekânlarına geziler ve fotoğraf çekimleri, Küçükçekmece göl kenarında ebru ve minyatür çalışması, akrilik resim çalışması, pastel boya çalışması, kil şekillendirme çalışması ve çeşitli sosyal ve kültürel aktivitelerden oluşuyor.

10 değişik komşu ülkenin çocuklarıyla birlikte sanatsal üretim yapılmasının hedeflendiği projede, çocukların üretecekleri yapıtların İstanbul'un dört ayrı semtinin yanı sıra iki farklı ülkede Temmuz-Aralık 2010 süresince sergilenmesi planlanıyor.
 
Projenin uygulanmasında bölgede yaşayan insanlar da etkin rol alarak üretim sürecine katılıyorlar. Projeyle çocukların başka ülkelerde yaşayan yaşıtlarıyla bir arada yaşaması ve üretmesi hem kendi gelişimlerine katkı sağlıyor hem de komşusu bulunduğumuz ülkelerle diyalogun güçlenmesine de yarar sağlıyor.
 

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?