banner39

İki Asya ülkesi ile ortak TV'nin merkezi İstanbul olabilir

İletişim Başkanı Altun Türkiye, Malezya ve Pakistan'ın ortak televizyon kanalı projesi ile ilgili "İslamofobiye karşı güçlü bir medya merkezi kuracağız" dedi

İstanbul 04.10.2019, 10:36
İki Asya ülkesi ile ortak TV'nin merkezi İstanbul olabilir

İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, Türkiye-Malezya-Pakistan'ın ortak televizyon kanalı projesi ile ilgili, "İslamofobi ile mücadele çatısı altında güçlü bir medya ve iletişim merkezi ve kanalı kuracağız." dedi.

Türkiye, Malezya ve Pakistan'ın ortak televizyon kanalı projesi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, "İslamofobi ile mücadele çatısı altında güçlü bir medya ve iletişim merkezi ve kanalı kuracağız. Dijital tabanlı olarak tasarlanabilecek bu platform, sosyal medya için aydınlatıcı videolar, belgeseller hazırlayacak, video haber üretimi yapacak. Bu modelde bir çağrı merkezi ve ihbar hattı, sinema filmleri için bir fon, sosyal medya kampanyaları, belli periyotlarda rapor ve kitap yayını da bulunuyor." ifadelerini kullandı.

Altun sözlerini şöyle sürdürdü;

Televizyon kanalı projesini, İslam dünyası ile Batı dünyası arasındaki ilişkilerin iyileştirilmesi, ön yargıların ortadan kaldırılması için önemli bir imkan olarak görüyoruz.

Gerekli irtibat sağlanarak taraf ülkeler derhal çalışmalara başladı. İslamabad'da üç ülkeden uzmanların katılımıyla teknik düzeyde bir çalışma toplantısı gerçekleştiriliyor.

Girişim aynı zamanda İslamofobi ile ilgili bir izleme merkezi olarak konumlanacak. Ülke ülke İslamofobik olayları takip edip yayınlarda bu problemi ortaya koyan bir konsept düşünülüyor.

Kanalın merkezinin İstanbul olmasını yüksek bir ihtimal olarak görüyoruz. Elbette diğer ülke başkentlerinde de temsilcilikler olacak. Yani uluslararası bir kanalın gerektirdiği tüm yapılanma gerçekleştirilecek.

Kaynak: AA

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?