banner39

Aliyev: Dünya siyasetinde ikiyüzlülük hakim

İlham Aliyev, dünya siyasetinde ikiyüzlülük, çifte standartlar, ayrımcılık, ırkçılık, İslamofobi, yabancı düşmanlığı hakim dedi

Kafkaslar 20.03.2015, 17:22 20.03.2015, 18:02
Aliyev: Dünya siyasetinde ikiyüzlülük hakim

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ülkesinde nevruz bayramı törenleri açılışında konuşan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliev, dünya siyasetinde ikiyüzlülüğün hakim olduğunu buna karşılık Azerbaycan’ın bağımsız bir politika izlediğini söyledi.

Aliyve, “Bizim için bağımsızlık büyük hazine, büyük değerdir. Halkımız yüzyıllar boyunca diğer devletler ve imparatorlukların parçası olarak yaşadı. Ancak biz kendi kimliğimizi korumayı başardık. Her şeyden önce milli değerlerimizi, bayramlarımızı, festivallerimizi, edebiyatımızı, sanatımızı, anadilimizi koruduk” dedi.

Aliyev yine, “Azerbaycan’da bütün özgürlükler bulunuyor. Ülkemizde özgür bir toplum oluşturduk. Herkes özgürdür. Özgür basınımız var. İnternet üzerinde herhangi bir kısıtlama bulunmuyor, ücretsiz internet var. Toplantı özgürlüğünü koruyoruz. Bazı ülkelerin aksine bizde vicdan ve din özgürlüğü var” dedi.

Azeri lider bunun yanı sıra uluslararası siyaset alanında ülkesine haksızlık yapıldığını, şu an Azerbaycan'ın bir kısmının Ermeni işgali altında olduğunu bazıların bunu görmezden geldiğini de belirtti.

Aliyev “Ne yazık ki, dünya siyasetinde bugün, uluslararası hukuk değil ikiyüzlülük, çifte standart, ayrımcılık, ırkçılık, İslamofobi ve yabancı düşmanlığı hakim. Bunlar bugünün gerçekleridir. Bu nedenle, biz her zaman vatanımızı savunmaya hazır olmalıyız. Azerbaycan küçük bir ülkedir ama kendini savunacak güçtedir” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?