banner39

Avrupa Oyunları'nda ibadethane sorunu olmayacak

Bakü'de oynanması planlanan Avrupa Oyunları sırasında sporcuların ibadetlerini yerine getirmeleri için tesislere mescid, kilise ve havra yapılacağı bildirildi

Kafkaslar 09.05.2015, 15:54 09.05.2015, 15:54
Avrupa Oyunları'nda ibadethane sorunu olmayacak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de ilk defa oynanacak Avrupa Oyunları sırasında dindar sporcular, antrenörler ve diğer misafirlerin ibadetlerini eda etmeleri için tesislere ibadethaneler yapılacağı bildirildi.

Konu ile ilgili Trend ajansına açıklama Azerbaycan Dini Kurumlar ile Devlet Komitesi Başkanı Mubariz Gurbanli'den geldi.

Açıklamada, Avrupa Oyunları Organizasyon Komitesi'nin oyunlara katılacak dindar sporcular, antrenörler ve diğer misafirler için özel bir yer ayırdığı belirtildi. Burada Müslümanlar, Yahudiler, Hıristiyanlar ve diğer dinlerin mensupları için dini ibadetlerini eda etmeleri için gerekli bütün şartların mevcut olacağı kaydedildi.

Avrupa Oyunları ilk defa Avrupa kıtası dışında bir ülkede yapılacak. Organizasyon 12-28 Haziran'da gerçekleştirilecek.

Avrupa Oyunlarında katılımcılar 16'sı olimpiyat olmak üzere toplamda 20 spor dalında yarışacaklar. 17 gün devam edecek olan müsabakalara Avrupa ülkelerinden altı binden fazla sporcunun katılması bekleniyor.

Azerbaycan’ın başkenti Bakü Avrupa Olimpiyat Komitesi tarafından 2012 yılı Aralık ayında Avrupa Oyunları yapılacak şehir olarak seçilmişti.

Yorumlar (0)
30
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?