banner15

Azerbaycan cephe hattından atılan havan topları İran'a düştü

Azerbaycan - Ermenistan cephe hattından atılan üç havan topu İran'ın Huda Aferin ilçesine bağlı bir köyün yakınına düştü

Azerbaycan cephe hattından atılan havan topları İran'a düştü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İran, Azerbaycan - Ermenistan arasındaki çatışma bölgesinden atılan üç havan topu mermisinin İran topraklarına düştüğünü duyurdu.

İran'ın Doğu Azerbaycan Eyaleti Valiliği tarafından yapılan açıklamada, mühimmatın eyaletin Huda Aferin ilçesine bağlı bir köyün yakınına düştüğü belirtildi.

Can kaybının olmadığı olayda, mühimmatın bölgedeki yüksek gerilimli bir elektrik direğine isabet ettiği ve elektriklerin kesilmesine neden olduğu kaydedildi.

Açıklamada, olayın ardından iki ülke sınır yetkilileri çağrılarak gerekli resmi uyarıların taraflara ilettiğini belirtildi.

Öte yandan İran Dışişleri Bakanlığı, Azerbaycan ve Ermenistan arasında yaşanan çatışmalardan " büyük kaygı " duyduğunu belirterek taraflara "çatışmaları derhal durdurun" çağrısında bulundu.

İran Savunma Bakanı Hüseyin Dehkan da konuya ilişkin öğle saatlerinde Azerbaycanlı ve Ermeni mevkidaşlarıyla telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2016, 10:14
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48