banner15

Azerbaycan-Ermenistan sınırında çatışma

Azerbaycan ve Ermenistan sınırında çatışma meydana geldi, Ermenilerin açtığı ateşte biri çocuk üç sivil yaralandı. Diğer taraftan Ermenistan bir askerlerinin öldüğünü iddia etti

Azerbaycan-Ermenistan sınırında çatışma

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Azerbaycan ve Ermenistan sınır hattında yine çatışma meydana geldi. Çatışmada Ermeni askerlerin açtığı ateş sonucunda biri çocuk 3 sivil yaralandı. Ermenistan ise, meydana gelen çatışmada bir askerlerinin öldürüldüğünü ileri sürdü.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada Ermeni ordusunun dün gün boyu cephe hattının farklı bölgelerinde 41 kez ateşkes ihlali yaptığı, Azerbaycan askerlerinin de karşılık verdiği belirtildi.

Ermeni askerlerin, dün akşam saatlerinde cephe hattı yakınlarındaki Tovuz ikentine bağlı Alibeyli köyüne havan topu ve ağır silahlarla ateş açması sonucu bir çocuk ile iki kadının yaralandığı kaydedildi.

Tovuz Hastanesi Başhekimi Paşa Muradov, yaptığı açıklamada 45 yaşındaki Enayet Aliyeva'nın dün akşam, 72 yaşındaki Karakız Nağıyeva ile 5 yaşındaki torunu Nurcan Nağıyeva da bu sabah hastaneye getirildiklerini ve tedavi altına alındıklarını söyledi.

Muradov, yaralıların hayati tehlikesinin bulunmadığını sözlerine ekledi. 

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2014, 15:49
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48