banner15

Azerbaycan Türkiye ekonomisine güveniyor

Azerbaycan Dışişleri’nden yapılan açıklamada, Türkiye ekonomisine duyulan güven vurgulandı, işbirliği mesajı verildi.

Azerbaycan Türkiye ekonomisine güveniyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada Türkiye ekonomisine duyulan güven vurgulanırken, Azerbaycan’ın Türkiye’ye sermaye yatırmaya devam edeceği bildirildi. Bakanlık yaptığı açıklamada, Türkiye ekonomisinin geleceğinden tamamen emin olduğunu bildirdi.

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Azerbaycan ile Türkiye arasındaki stratejik iş birliğinin her geçen gün geliştiği vurgulandı.

HER TÜRLÜ DESTEĞE DEVAM EDECEĞİZ

Azerbaycan'ın, Türkiye ile ekonomik ilişkilere özellikle önem verdiği vurgulanan açıklamada, ilişkilerin gelişmesine, karşılıklı sermaye koymaya, iki taraflı ticareti geliştirmeye, bölgesel ve küresel enerji ve ulaştırma projelerine katkı vermeye devam edeceği kaydedildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Ülkemiz, Türkiye'nin ekonomisine sermaye yatırmaya devam etmenin yanı sıra Türkiye ekonomisinde aktif yer almayı sürdürecektir. Türkiye'nin son yıllarda gerçekleştirdiği büyük projeler kısa sürede Türkiye'nin ve bölgenin ekonomisi ve güvenliği için ek katkılar sağlayacaktır. Azerbaycan, Türkiye ekonomisinin geleceğinden tamamen emindir. Azerbaycan her zaman olduğu gibi bütün alanlarda Türk halkı ve devletine her türlü desteğe devam edecektir."


 

YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48