banner15

Azerbaycan'a savaş ilan ettiler

“Orman kardeşleri” ve “Ceyşullah” isimli iki grup Azerbaycan devletine karşı savaş açtıklarını duyurdu

Azerbaycan'a savaş ilan ettiler

İbrahim Ali/Dünya Bülteni

“Orman kardeşleri” ve “Ceyşullah” ismindeki iki örgüt Azerbaycan’a karşı savaş ilan ettiklerini açıkladı. Açıklamayı değerlendiren bölge analistleri çeşitli bölgelerde saldırıların gerçekleşebileceğine dair uyarılarda bulundu. Hatırlanacağı üzere her iki örgütün ismi zaman zaman düzenlenen eylemler sırasında ülke gündemine taşınıyordu.

1999 yılında ödürülen Azerbaycan Halk Bilicileri ve Ekstrasensler İttifakının başkanı Etibar Erkin ve iki oğlu Orman Kardeşleri isimli örgüt  tarafından öldürülmüştü. Tutuklanan örgüt üyesi ise müebbet hapis cezası almıştı.

Bunun yanı sıra “Ebu Bekir” camisine düzenlenen bombalı saldırının da örgüt üyeleri tarafından düzenlendiği iddia edilmişti. Örgütlerin son açıklamaları Milli Güvenlik Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığının üst düzey yetkilileri tarafından da değerlendirildi. Bakanlık yetkilileri ulusal güvenliğin korunması için gerekli önlemlerin alındığını ifade etti.

PAŞAZADE ALEYHİNDE AĞIR SUÇLAMALAR

Bu arada Kafkasya Müslümanları Dini Kurumunun başkanı Allahşükür Paşazade aleyhinde ağır suçlamaların ülke medyasına kaynağı belirsiz kişiler tarafından servis edildiği bildirildi.

Paşazade kısa bir süre önce Suriye savaşına katılan Azerilerin tutumuna karşı olduğunu ifade etmiş ve bunun önlenmesi için gerekli tedbirlerin alınmasını istemişti.

Basına Paşazade aleyhinde taşınan suçlamalar şöyle:

Kuveytli işadamı Abdulaziz Baten Hırdalan’da İslam Üniversitesinin inşası için 500 bin dolar yardımda bulunmasına rağmen üniversite neden inşa edilmedi?

Suudi Arabistan içişleri bakanı Nayıf Abdülaziz 700 bin doları neden Paşazade’ye verdi?

İşadamı Abdullah tarafından göçmenlere verilmesi ön görülen 800 bin dolar nereye harcandı?

Nur cemaatından cami inşaası için alınan 250 bin dolar nereye kayboldu?

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2014, 18:53
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48