banner15

Azerbaycan'da muhalif gazeteler kapanabilir

Azerbaycan'da muhalif gazetelerin merkezi yerlerde satışına yasak gelmesi sebebiyle Azadlıq ve Yeni Musavat yayınlarını durdurabileceğini açıkladı

Azerbaycan'da muhalif gazeteler kapanabilir

İbrahim Ali/ Dünya Bülteni - Bakü

Azerbaycan’da metro istasyonlarında gazete satışlarının yasaklanmasından ve muhalif gazetelerinin satışının kısıtlanmasından sonra ülkenin en büyük muhalif gazeteleri Yeni Musavat ve Azadlıq, iflasın eşiğine geldiğini açıkladı. Gazete yöneticileri sorunların çözülmemesi durumunda yayımlarını durdurmak zorunda kalabileceklerini ifade etti.

Yeni Musavat gazetesi genel yayın yönetmeni Rauf Arifoğlu, Devlet Başkanı İlham Aliyev’le görüşmelerine rağmen sorunlarının çözülmediğini, kısıtlamaların daha da genişlediğini, şehrin merkezi sokaklarında ise satışların yasaklandığını belirtti.

Arifoğlu önümüzdeki bir yıl içerisinde gazetenin sadece internet üzerinden yayın yapabileceğini ve normal basının durdurulabileceğini öne sürdü.

Azadlıq gazetesinin yönetmeni Süceddın Şerıfov da benzer sorunlara dikkat çekerek durumlarının vahametini kamuoyu ile paylaştı.

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2014, 16:57
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48