banner39

Azerbaycan'da özel operasyon: 17 gözaltı!

Azerbaycan'ın çeşitli şehirlerinde Azerbaycan özel timlerinin düzenlenen operasyonlarda eylem hazırlığı içinde olduğu öne sürülen 17 kişi yakalandı

Kafkaslar 07.04.2012, 17:39 07.04.2012, 17:50
Azerbaycan'da özel operasyon: 17 gözaltı!

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Azerbaycan'ın Bakü, Gence ve Sumgayıt dahil yedi ayrı şehrinde düzenlenen operasyonlarda 17 kişi gözaltına alındı, Nizami ilçesinde polisle çatışan bir zanlı ile bir polis hayatını kaybetti.

Azeri basınına yansıyan haberlere göre Bakü ve Gence’de Milli Güvenlik Bakanlığı'nın timleri operasyonlar düzenledi. Nizami ilçesinin Mahrasa kasabasında düzenlenen operasyonda patlama sonucu bir polis ve bir zanlı hayatını kaybetti.

Milli Güvenlik Bakanlığı operasyonun sadece Bakü ve Gence şehirlerinde değil Sumgayıt, Kah, Zagatala, Şeki ve Kusar ilçelerinde de düzenlendiğini duyurdu. Bakanlık açıklamasında, 17 kişilik grup üyelerinin terör hazırlığı içerisinde olduğu ve çok sayıda silah, patlayıcı maddeleri saklamağa çalıştığı da öne sürüldü.

Operasyonlar sırasında silahlı çatışmanın yaşandığı ve bir Milli Güvenlik Bakanlığı çalışanının el bombasının patlaması sonucunda hayatını kaybettiği belirtilirken, çatışan grup içinde de en az bir kişinin öldüğü ve birkaç yaralının olduğu bildiriliyor. Bakanlık, operasyonların halen devam ettiğini de belirtti.

Operasyonu yorumlayan Güvenlik Araştırmaları Merkezi başkanı İlham İsmail ise baskınların, önceden hazırlık yapılmadan kısa bir süre içerisinde gerçekleştirildiğini, bunun da terör saldırısının yapılacağına dair kesin bir ihbarın alınması ile izah edilebileceğini söyledi. 

banner53
Yorumlar (1)
harun 9 yıl önce
orada olan şu bu kardeşler kafkasya emirligi destekcileri olan selef ahilerdi onlar kafkasyadaki kardeşlerine yardım ederken rus azeri ortak operasyonu neticesinde esir edilmişlerdir daha oncede v.dagıstan emiri abdulmecit bu kukla azerilerin rus kafirlere bilgi neticesinde şehit edilmişti işte azerbeycan bu rus zülmü onları akıllandırmemış
10
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü