banner15

Azerbaycan'dan Ermenistan'a 'Ordumuz hazır' mesajı

Azerbaycan Savunma Bakanı Hasanov, Azerbaycan'a yönelik suçlayıcı açıklamalarda bulunan Ermeni siyasetçiler ve yeni Başbakan Paşinyan'ı uyararak, "Azerbaycan ordusu geniş kapsamlı askeri operasyonlara hazırdır." dedi.

Azerbaycan'dan Ermenistan'a 'Ordumuz hazır' mesajı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Azerbaycan Savunma Bakanlığında, üst düzey askeri yetkililerin ve ordu komutanlarının katılımıyla toplantı düzenlendi.

"ERMENİSTAN YÖNETİMİNİ UYARIYORUZ"

Bakanlık açıklamasına göre, Azerbaycan Savunma Bakanı Zakir Hasanov toplantıda yaptığı konuşmada, Ermenistan'daki yönetim değişikliğinin ardından bazı Ermeni siyasilerin ve yeni Başbakan Nikol Paşinyan'ın sorumsuz açıklamalarda bulunduğunu hatırlatarak, "Ermenistan yönetimini uyarıyoruz. Düşmanın bu tarz hareketleri kabul edilemez ve Azerbaycan ordusu geniş kapsamlı askeri operasyonlara hazırdır." ifadelerini kullandı.

Hasanov, Ermenistan ordusunun ön hatta ve hattın gerisinde yaptığı faaliyetleri sürekli kontrol etme, muhtemel adımlarına her an hazırlıklı olma ve olası provokasyonların anında önlenmesi için gerekenin yapılması emrini verdi.

AZERBAYCAN ORDUSUNUN 100. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ

Bakan Hasanov, Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in talimatı gereği, 26 Haziran'da Azerbaycan ordusunun 100. kuruluş yıl dönümünün görkemli etkinliklerle kutlanacağı bilgisini de verdi.

Ermenistan Başbakanı Paşinyan, başbakan olduktan sonra ilk ziyaretini Ermenistan'ın işgal ettiği Azerbaycan toprağı Dağlık Karabağ'a yapmış, burada düzenlediği basın toplantısında Azerbaycan'ı suçlayıcı açıklamalarda bulunmuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2018, 18:44
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48