banner15

Azerbaycan'dan Rus gazetecilere sınırdışı

Azerbaycan'da Rus propagandası yaptığı iddia edilen gazeteciler sınırdışı edildi.

Azerbaycan'dan Rus gazetecilere sınırdışı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı’nın Sözcüsü Hikmet Hacıyev, Rusya’nın propagandacı LifeNews televizyon kanalının gazetecilerinin Azerbaycan’dan sınır dışı edildiğini açıkladı.

LifeNews çalışanların Azerbaycan’da izinsiz çalıştığını, gerçek durumu çarpıttığını ve doğru olmayan haberleri hazırladığını bildiren Hacıyev, “Azerbaycan yetkilileri, (LifeNews gazetecilerine) iyi niyetli davranış sergiledi. Ancak LifeNews çalışanları provokasyon faaliyetlerine devam etti” diye belirtti. Böylece yalan haber yapmaktan çekinmeyen Rusya'nın LifeNews televizyon kanalının gazetecilerin Azerbaycan’dan sınır dışı edildiği ifade edildi.

Hacıyev, söz konusu Rus kanalının daha önce de Dağlık Karabağ ihtilafı ile ilgili yalan haberleri hazırladığını hatırlattı.

Daha önce Rusya’nın Lifenews televizyon kanalı hatırlanacağı üzere Kırım’da kaybolan 16 yaşındaki Elvina Razakova’nın radikal teröristlere katıldığını ileri sürmüş, televizyon kanalında ‘Moskova’da, IŞİD’e kaçan 16 yaşındaki Kırımlı kız aranıyor’ adında bir haber yayınlanmıştı. Ancak daha sonra Elvina Razakova bulundu ve haberin yalan olduğu ortaya çıktı.

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2016, 09:51
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48