banner39

Bakü: Erivan Soçi'de farklı, evde farklı

Azerbaycan Dışişleri Bakanı Yardımcısı Araz Azimov, "Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan Soçi’de farklı, evde farklı davranıyor" dedi.

Kafkaslar 11.03.2011, 21:32 11.03.2011, 21:32
Bakü: Erivan Soçi'de farklı, evde farklı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Azerbaycan Dışişleri Bakanı Yardımcısı Araz Azimov, Uluslararası Stratejik Araştırmalar Kurumu(USAK) ve Azerbaycan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği işbirliğiyle gerçekleştirilen konferansa katıldı.

Konferans sonunda gazetecilerin Ermenistan ile ilgili sorularını cevaplayan Azimov, Ermenistan’ın geçtiğimiz günlerde 9 yaşında bir çocuğu Azerbaycan sınırında öldürmesini nasıl karşıladığı sorusuna, Ermenistan’ın Soçi’de farklı konuştuğunu, eve gidince farklı davrandığını söyledi. Sarkisyan’ın 9 yaşındaki bir çocuğun öldürülmesinin önüne geçemediğini ifade etti. Azimov, Ermenistan’ın Azerbaycan üzerine suçlamalar öne süreceğine snaypırlarını geri çekerek, Azerbaycan halkının öldürülmesine son vermesi gerektiğini dile getirdi.

Soçi'de yapılan görüşmelerle ilgili de konuşan Azimov, görüşmelerin devam ettiğini belirtti. Azerbaycan’ın bu görüşmeleri sadece görüşmek için yapmadığını ifade eden Azimov, problemlerin çözülmesi için bu görüşmelere katıldıklarını kaydetti. Soçi'de yapılan görüşmelerin sonuçlarını beklediklerini ifade eden Azimov, Ermenistan tarafından sadece bulunduğu mevkilerden çekilerek, bu meselenin halledilmesi için gerekli tedbirleri almalarını istediklerini vurguladı. 

 

Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?