banner39

banner35

Dağıstan'da başörtülü kızlar fişleniyor

Dağıstan'da okula başörtü ile giden kızlar hakkında öğretmenlerin bilgi topladığının ortaya çıkması sonrası ebeveynlerden tepki geldi

Kafkaslar 12.10.2019, 13:31
Dağıstan'da başörtülü kızlar fişleniyor

Dağıstan'ın başkenti Mahaçkale'de öğretmenlerin başörtü takan kız öğrenciler hakkında liste yaptığı ortaya çıktı.

Mahaçkale sakinleri, başörtü takan kız öğrencilerin gizli kayıtlarıyla şok oldu. Dağıstan Eğitim ve Bilim Bakanlığı ve Şehir Eğitim Departmanı yetkilileri, Mahaçkale okullarında türban takan kızlarla ilgili bilgilerin öğretmenler tarafından toplandığını açıkladı. Şehir sakinleri, kız öğrencilerin ebeveynlerinin bilgisi olmadan bilgilerin toplanması gerçeğini öğrenince tepki gösterdi.

Mahaçkale'de iki okulun başörtü takan kızlarla ilgili bilgi gönderdiği ilk kez 9 Ekim'de ortaya çıktı.

Bakanlık basın servisinin bir yetkilisi, "Dağıstan Eğitim ve Bilim Bakanlığı, başörtüsü takan kız öğrenciler hakkında veri toplamakla meşgul değildir " açıklamasında bulundu.

Yetkili, "Okullarda sorgulama bağımsız bir şekilde yürütülüyor. Girişim, Bakanlık'tan gelmiyor, ancak okul düzeyinde ortaya çıkıyor. Milli Eğitim Bakanlığı bu girişime katılmıyor" dedi.

Mahaçkale kız öğrencilerinin bazı ebeveynleri, kavkaz-uzel.eu muhabirine, ebeveynleriyle ilgili izin almadan çocuklar hakkında kişisel bilgi toplamanın kabul edilemez olduğunu düşündüklerini söyledi.

Özellikle, Omar Isaev , bir aile ve bir çocuk hakkında anne-babalara bildirimde bulunmadan yapılan istatistiksel verilerin toplanmasının endişe uyandırdığını vurguladı. Adam, “Bilgilerin gelecekte devlet organları tarafından nasıl kullanılacağını bilmiyoruz. Öğretmenlere bilgileri gizlice toplamaları talimatı verildiğinde, bu bilgilerin gizli yarı yasadışı bir biçimde toplanmasına karşıyım” dedi.

Kaynak: Caucasian Knot

Yorumlar (4)
Ali 3 yıl önce
RUS İŞKALİNDE Kİ, YURT.

Moskof Ayı'sının işkaliyeti,Çeçenya,Soçi,Kırım'da devam etmektdir.

Barış Pınar hareketine yargara yapanlar,buraları işgal eden Rus'a sus pus!..
Almanya
dede 3 yıl önce
tüm türkler birleşmeli artık içimizdeki hainler kesin ve net temzilenmli.
ALİ HAYDAR 3 yıl önce
Gavur/zalim her yerde.Şerlerinden emin eyle ümmeti Allahım.
dede 3 yıl önce
rusyanın purujesı
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?