banner39

Dağıstan'da Silovikler iki kadını kaçırdı

Dağıstan'da bir köyde evlere yapılan aramadan sonra biri henüz Hidayete eren Rus kadın olmak üzere iki kadını gözaltına aldı, kadınlardan haber alınamıyor...

Kafkaslar 16.04.2013, 16:49 16.04.2013, 16:49
Dağıstan'da Silovikler iki kadını kaçırdı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Dağıstan'ın Untsukul bölgesinde iki kadının güvenlik güçleri tarafından yasa dışı yollarla alıkonulduğu bildirildi.

Ajans Kafkas'ta yer alan habere göre Dağıstan'ın Untsukul bölgesi Şamilkala köyün sakinlerinden Raisat İsmailova, güvenlik güçlerinin Canneta Selivanova ve Alisa İsmailova'yı herhangi bir suçlama yapılmaksızın gözaltına aldığını ve nerede tutuldukları hakkında bilgi verilmediğini açıkladı.

"Savunma" adlı insan hakları örgütü çalışanlarından Fatima Tarasova'nın verdiği bilgilere göre, dün Şamilkala'daki evlerde arama yapıldı. Tarasova "Şamilkala'daki aramalardan birinde polisler 26 yaşındaki Müslüman Rus Canetta Selivanova'yı alıp şubeye götürdü. Raisat ve Alisa İsmailova, Selivanova hakkında bilgi almak için emniyete gittiklerinde Alisa İsmailova da gözaltına alındı" açıklamasında bulundu.

Selivanova'nın kısa süre önce İslamı kabul ettiğini kaydeden Raisat İsmailova "Polisler köydeki altı evde arama yaptı. Kibar davrandılar, bazı sorular sordular ve gittiler. Siloviklerin beraberlerinde Canetta Selivanova'yı götürdüklerini öğrendim. O kısa bir süre önce Müslüman olan bir Rus. Beş yaşındaki kızım ve kız kardeşim Alisa ile Untsukul bölge emniyetine Selivanova'nın başına geleni öğrenmek için gittik. Bize bilgi vermedikleri gibi Alisa'yı da aldılar" dedi.

banner53
Yorumlar (0)
26
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?