banner15

Dağıstan'da 'sınır tanımayan Ramazan'

Dağıstan Dayanışma Vakfı, başlattığı 'Sınır Tanımayan Ramazan' yardım kampanyasıyla bölgedeki tüm yoksullara ulaşmayı hedefliyor

Dağıstan'da 'sınır tanımayan Ramazan'

Dağıstan'ın Hasavyurt şehrinde Dayanışma Vakfının desteği ile 'Sınır Tanımayan Ramazan' yardım kampanyası başlatıldı.

Dayanışma Vakfı başkanı Lipiya Muhamedyarova, "Bu kampanya tüm Rusya Federasyonu'nda devam edecek. Ülkemizin en uzak köylerine, güneşin girmediği, anne gülüşüne hasret evlere ulaşacağız. Yetim ve öksüz çocuklarımıza, diğer çocuklarla birlikte bayram mutluluğu yaşayabilmeleri için kutsal ay boyunca bayramlıklarını, hediyeleri ve okul ihtiyaçlarını ulaştıracağız. Kampanya Çeçenya, İnguşetya, Kabardey-Balkar ve Tataristan'da da devam edecek" açıklamasında bulundu.

Muhamedyarova'nın ifadesine göre, şu ana kadar 60'dan fazla yardım paketi Dayanışma Vakfı gönüllülerince Hasavyurt'taki ihtiyaç sahibi evlere ulaştırıldı. Kampanya Ramazan ayının sonuna kadar devam edecek.

Yardım paketlerinin dağıtılmasında görev alan Tamara Lakayeva "Hasavyurt'ta çok sayıda muhtaç aile, yetim ve sakat var. Hepsinin yardıma ihtiyacı var" dedi. Dayanışma Vakfı gönüllülerinden Tamara Abdullayeva ise "İnsanları sevindirmenin ne kadar güzel olduğunu anlatmak zor. Çocukların sevinişini, kadınların tebessüm edişini gördüğünüzde daha çok yardım etmek istiyorsunuz." şeklinde konuştu.

Kaynak: Ajans Kafkas

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2011, 17:19
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35