banner15

Dağıstan'daki çatışmada 15 kişi öldü

Dağıstan'da polisle direnişçiler arasında meydana gelen çatışmalarda şu ana kadar 15 kişi hayatını kaybetti.

Dağıstan'daki çatışmada 15 kişi öldü

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Rusya'nın Dağıstan Cumhuriyeti'nde dün gece bir polis aracının yanında meydana gelen patlamada 17 polis yaralanırken, çıkan iki ayrı çatışmada 15 direnişçinin öldürüldüğü bildirildi.

Dağıstan İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Vyaçaslev Hasanov, yaptığı açıklamada, Kaspiisk kenti ile havaalanı arasındaki otoyolda duran polis otobüsünün yanındaki yola yerleştirilen bombanın patlaması sonucu, 17 polisin yaralandığını söyledi.

Rusya Terörle Mücadele Komitesi'nden yapılan açıklamada, yaralanan polislerin hayati tehlikesi bulunmadığı ifade edildi.

Polis, patlamadan bir kaç saat önce, Dağıstan'ın iki bölgesinde, militanların bulunduğu yerlere düzenlenen operasyonda 15 militanın öldürüldüğünü açıkladı.

Kaspiisk kentinde militanların bulunduğu bir binayı kuşatan polislerler militanlar çatışmaya başladı. 10 militanın öldürüldüğünü belirten polis, Mahaçkale kentinde militanların kullandığı başka bir eve düzenlenen operasyonda da 5 militanın ölü olarak geçirildiğini kaydetti.

Rusya'nın Dağıstan, bölgesinde güvenlik güçleriyle, Rusya'dan bağımsız bir devlet kurmak isteyen direnişçiler  arasındaki çatışmalarda özellikle son aylarda ciddi bir artış görülüyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2010, 16:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dagistanli
Dagistanli - 10 yıl Önce

15 kisinin öldürüldügü haberi bir yalandir. Iki gün önce olayin oldugu söylendi. Simdiye kadar bir ceset ortada yok.

banner39

banner36

banner47

banner48