banner39

Erivan'da 'polise ceza verin' yürüyüşü yapıldı

Ermenistan'da geçen ay ülkedeki elektrik protestolarında aşırı güç kullanan polislerin cezalandırılmaları için yürüyüş yapıldı

Kafkaslar 15.07.2015, 13:00 15.07.2015, 13:00
Erivan'da 'polise ceza verin' yürüyüşü yapıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ermenistan'ın başkenti Erivan'da, ülkedeki elektrik protestolarına müdahale edip aşırı güç kullanan polislerin belirlenmesi ve cezalandırılması için yürüyüş düzenlendi.

Erivan'daki Cumhuriyet Meydanı'na yürüyen protestoculardan biri olan Maksim Sarkisyan, ''Protestoculara karşı aşırı güç kullanan polislerin hak ettikleri cezayı alacağına inanmıyoruz'' dedi.

Öte yandan yürüyüşe katılan göstericilerin ellerinde polis yetkililerinin fotoğrafları olan 'Cezalandırılsınlar' yazılı pankartlar olduğu göze çarptı. Protestocular daha sonra da polis yetkililerinin cezalandırılması için topladıkları imzaları Başsavcılık ofisine iletti.

Bu arada Erivan Emniyet Müdürlüğü'nden daha önce yapılan bir açıklamada, haziran ayında Bagramyan Caddesi'ndeki elektrik zammı protestolarında göstericilere karşı orantısız güç kullandığı belirlenen bir grup polis hakkında disiplin soruşturması açıldığı belirtilmişti.

 

Yorumlar (0)
29
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?