banner39

Ermeni asker, Azeri çocuğu vurdu

Azerbaycan'ın Ağdam kentinde Ermeni keskin nişancısı asker, Azeri 10 yaşındaki bir bir çocuğu başından vurarak öldürdü.

Kafkaslar 09.03.2011, 23:17 09.03.2011, 23:17
Ermeni asker, Azeri çocuğu vurdu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Azerbaycan'ın Ağdam kentinde uzun menzilli suikast silahı ile 10 yaşındaki bir Azeri çocuk, başından vurularak öldürüldü. Ağdam Kent Emniyet Müdürü Elçin Gasımov, "Şehit çocuk, Ermenistan Silahlı Kuvvetleri'nin keskin nişancısı tarafından tek kurşunla başından vurularak öldürüldü" dedi.

ANS TV'nin haberine göre, Ermeni keskin nişancısı, Ağdam kentine bağlı Orta Gerevend köyünde ikamet eden ve kendi bahçelerinden komşularının bahçesine geçmek isteyen Bedeleov Fariz Arzuoğlu'nu (10) başından tek kurşunla öldürdü.

Olayla ilgili konuşan amca Akif Bedeleov, "Burası bizim gidiş geliş yolumuzdur. Burası her zaman Ermenilerin hedefindedir. Şehit olan yeğenim ise bu yolla değil, Ermenilerden kendisini korumak amacıyla komşunun bahçesini kullanarak dışarı çıkmayı tercih etmiş, fakat ne yazık ki, Ermeni keskin nişancısının gözünden kaçamamış" dedi.

Olay sonrası, komşuların yardımıyla hastaneye kaldırılan 10 yaşındaki çocuğun, doktorların tüm müdahelesine rağmen kurtarılamadığı belirtilirken, olay yerine ilk gelen ve çocuğu hastaneye kaldıran komşu Vilayet Hesenov, "Kadınların bağırdığını duydum, hemen olay yerine koştum. Yerde yatan çocuğu gördüm, arabaya alıp hastaneye kaldırdım. Ne yazık ki kurtaramadık" dedi.

Olay sonrası, bölgeye gelen Ağdam Emniyet Müdürlüğü ve Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri ve sınır bölgesinde görev yapan askerler, olay yerinde incelemelerde bulundu. Ağdam Kent Emniyet Müdürü Elçin Gasımov, "Şehit çocuk, Ermenistan Silahlı Kuvvetleri'nin keskin nişancısı tarafından tek kurşunla başından vurularak öldürüldü. 2'nci sınıfta okuyan çocuğun acımasızca öldürülmesi halkımızı çok üzmüştür" dedi.

Bedeleov Fariz Arzuoğlu, toprağa vermek üzere mezarlığa giden köy halkı, mezarlık yolunda kamyonun arkasında eğilerek güvenliklerini sağladı.

 

 

Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?