banner39

Ermeni askerler mezarlık ziyareti yapanlara saldırdı

Ermenistan Terter'de mezarlık ziyaretinde bulunan sivillere saldırdı

Kafkaslar 15.10.2020, 15:52
Ermeni askerler mezarlık ziyareti yapanlara saldırdı

Azerbaycan ile imzaladığı ateşkesi bir kez daha ihlal eden Ermenistan, sivillere saldırmaya devam ediyor. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hacıyev, Ermenistan'ın Terter'e düzenlediği saldırıda üç sivilin hayatını kaybettiğini, üç sivilin de yaralandığını açıkladı.

Ermenistan'ın Terter'de mezarlık ziyaretinde bulunan sivilleri hedef aldığı saldırıda üç kişi hayatını kaybetti, üç kişi de yaralandı.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hacıyev "Ermenistan insani ateşkesin arkasına gizlenerek sivillere karşı terör politikası yürütüyor. Azerbaycan halkını koruma hakkını saklı tutuyor" dedi.

Topun isabet ettiği kabristanda birçok mezarlığın ağır şekilde tahrip edildiği, sivillere ait bir aracın da hasar aldığı görüldü.

"Kurtardığımız toprakları geri alma girişimlerini bıraksınlar"

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Ermeni hükümetine ve halkına açık mesaj gönderdim: Kurtardığımız topraklarımızı geri alma girişimlerini bırakmalılar. Bu sadece yeni kayıplara ve kan dökülmesine yol açacak" ifadelerini kullandı.

46 sivil Ermenistan saldırılarında öldü

Azerbaycan-Ermenistan cephe hattında çatışmalar 27 Eylül günü, Ermenistan'ın saldırısı üzerine başladı. Karşı taarruza geçen Azerbaycan ordusu, bir kent ve iki kasaba dahil 45 yerleşim birimini işgalden kurtardı. Ermenistan'ın saldırıları sonucu hayatını kaybeden Azerbaycanlı sivillerin sayısı 46'ya çıkarken, 200'den fazla ise yaralı var.

banner53
Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?