banner39

Ermenistan'dan Türkiye'ye Güney Kafkasya suçlaması

Ermenistan'da yayın yapan Shant TV'ye konuşan Mnatsakanyan, Azerbaycan-Ermenistan sınırında yaşanan gelişmeleri yorumlarken, Türkiye'nin kardeş ülkeye desteğini ve attığı adımları "yıkıcı ve istikrarlaştırıcı" olarak tanımladı.

Kafkaslar 02.08.2020, 09:08
Ermenistan'dan Türkiye'ye Güney Kafkasya suçlaması

Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan, Türkiye'nin Doğu Akdeniz, Orta Doğu ve Kuzey Afrika'da yaptığı gibi Güney Kafkasya bölgesini istikrarsızlaştırmaya çalıştığını öne sürecek kadar ileri gitti. Mnatsakanyan, Ankara'nın bu bölgelerdeki politikalarını "yıkıcı ve istikrarlaştırıcı" olarak tanımladı.

Türkiye'nin Doğu Akdeniz, Kuzey Afrika ve Orta Doğu'daki politikalarında da benzer bir siyaset izlediğini ve bunu Güney Kafkasya'ya taşımaya çalıştığını söyleyecek kadar ileri giden Bakan Mnatsakanyan, küstah sözlerini şöyle sürdürdü: "12 Temmuz'dan bu yana (Ermenistan-Azerbaycan çatışmasının başladığı tarih) olan bu! Bu bizim için kabul edilemez. Karşı koymaya çalışacağız. Ulusal ve uluslararası tüm çalışma biçimlerimizi aktive ederek elimizden gelen tüm araçları kullanıyoruz."

KAYNAK: HABER7

Yorumlar (2)
hunkartensi 3 yıl önce
komik değil mi haklı olduğumuz her şeyi haksız gibi anlatıyorlar birde utanmadan suçlamaya çabalıyorlar hala dünyanın bunların yalanlarına kanacağını zannediyorlar birincisi ilk saldıran Ermeniler yani Kafkasyada düzeni bozan taraf Ermeniler Türkiye yanlızca Azeri Kardeşlerini koruyor yoksa bir hafta gibi kısa bir surede Ermenistan diye bir devleti bırakmazdı saldırsa ha onlara koyan şey Türkiye nin Azeri lere yardımları neden silahlı kuvvetleri bizden güçlü artık istediğimiz zaman vuramayacağız iç politikamıza yönlenecek halkın düşünceleri içerdeki felaketi öğrenecekler korkuları o
Hakan 3 yıl önce
Haklılığını anlatamadığın zaman ağizınla kuş tutsan inandıramazsın, bunun da yolu kendi ülkende adalet ve özgürlükten geçiyor.
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?