banner39

Gürcistan ile İsrail arasındaki uçuşlar ilk kez başlayacak

İsrail Turizm Bakanlığı Kudüs Postasına bu tür müzakerelerin gerçekleştiğini doğruladı, "ulusal uçuşların bir parçası olarak uçuş ve turizm sektörünün tekrar faaliyet göstermesine izin vermek gerekli" dedi

Kafkaslar 15.05.2020, 15:24 15.05.2020, 15:45
Gürcistan ile İsrail arasındaki uçuşlar ilk kez başlayacak

İsrail Turizm Bakanlığı Perşembe günü yaptığı açıklamada, Gürcistan Başbakanı Giorgi Gakharia'nın İsrail'in, kendi ulusunun uçuşlarına başlayacağı ilk ülke olacağını söyledi.  

Gakharia, her iki ülkedeki turizm bakanlıklarının, ülkeye uçan İsraillilerin karantinaya alınmasına izin vermeyecek bir anlaşma oluşturmak için diyalogla meşgul olduklarını da sözlerine ekledi .  

İsrail Turizm Bakanlığı Kudüs Postasına bu tür müzakerelerin gerçekleştiğini doğrulayarak, "ulusal uçuşların bir parçası olarak uçuş ve turizm sektörünün tekrar faaliyet göstermesine izin vermek gerekli" dedi.
Bakanlık, "bu sürecin sadece son bitiş tarihleri ​​olmadan başlayacağını" da sözlerine ekledi.

İsrail medyası, aralarında Avusturya ve Yunanistan gibi çeşitli ülkelerin, turistlerin ileri geri seyahat etmelerine izin vermek için koronavirüsten güvenli bazı ulusları ilan etme seçeneğini aradıklarını bildirdi, İsrail bu ülkeler arasında.

Georgia Today’in haberine göre ülke genelindeki olağanüstü hal durumu 22 Mayıs tarihine kadar uzatıldı.

GÜRCİSTAN SINIRLARINI NE ZAMAN AÇACAK?

Gürcistan yabancı turistlere sınırlarını ise 1 Temmuz’da açmayı planlıyor. İlk olarak iç turizm hareketleriyle turizmi yeniden canlandırmayı planlayan Gürcü yetkililer; bu alandaki başlangıç tarihini ise 15 Haziran olarak belirledi.

Türkiye’nin ziyaretçi rakamları sıralamasında üst sıralarda yer alan Gürcistan’ın, Türkiye sınırının karşılıklı açılması Gürcistan ve Türkiye taraflarının karşılıklı görüşmelerinin ardından kesinleşecek.

Gürcistan Başbakanı Giorgi Gakharia, Gürcistan’ın yabancılara sınırlarını açan ilk ülkeler arasında yer alacağını belirterek; “sınırlarımızı açarken bunu hem komşu ülkelerle kara sınırlarında güvenlik koridorları oluşturarak hem de turist açısından bizim için önemli olan ülkelerle müzakereler yoluyla güvenlik koridorları oluşturarak gerçekleştireceğiz” dedi.

Kaynak: jpost, Georgia Today, www.dunyabulteni.net

banner53
Yorumlar (0)
13
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?