banner39

Gürcistan Rusya'yı Alman milletvekillerine rüşvet vermekle suçladı

Gürcistan Dışişleri Bakanlığı, Alman milletvekilleri Stefan Koyter ve Gunnar Lindemann’ın Abhazya’ya bu cumhurbaşkanlığı seçimlerinde gözlemci olarak ziyaretlerinin 25 Ağustos’ta Rusya’dan finanse edildiğini söyledi.

Kafkaslar 26.08.2019, 17:09
Gürcistan Rusya'yı Alman milletvekillerine rüşvet vermekle suçladı

Gürcistan Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Vladimir Konstantinidis Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Alman milletvekillerinin ziyaretinin "özel" olarak kabul edilmesi gerektiğini söyledi.

Ona göre, "Gürcistan, özellikle Abhazya basını da dahil olmak üzere temsilcileri sandık başına gelebilecek olanlar, ortak devletlerle önleyici bir modda çalıştı."

Vladimir Konstantinidis, “Gürcistan Dışişleri Bakanlığı adına bu tür önleyici tedbirler olmasaydı, sözde gözlemci sayısı daha büyük olabilirdi” dedi.

Abhazya'yı ziyaret eden Alman milletvekillerinin Rus etkisi altında olduğunu belirtti.

“Partilerinin en doğru oryantasyonuna dayanarak (Almanya için Alternatif - AfD) Rusya'nın etkisi altında olduklarına dair bilgilerimiz var. Rus tarafı ziyaretlerini Abhazya'ya finanse etti ”dedi.

Aynı zamanda, Gürcistan Dışişleri Bakanlığı temsilcisine göre, bu milletvekilleri Abhazya gezisinin hem uluslararası hem de Gürcistan yasalarını ihlal edeceğini biliyordu.

Tiflis ve Berlin'in bu konuda “iletişimde” olduğunu belirtti.

Gürcistan'daki Alman Büyükelçiliği de bu ziyareti "özel" olarak nitelendirdi.

Tiflis, Abhazya'daki seçimleri "gayri meşru" görüyor.

Pazar günü Abhazya Cumhurbaşkanlığı seçimleri yapıldı. Cumhuriyetin son verilerine göre,görevdeki Cumhurbaşkanı Raul Hacımba ve muhalefet partisi lideri "Amtsakhara" Alhas Kvitsinia için ikinci tur seçimlere gidilecek.

Bazı Batılı ülkeler zaten Abhazya'daki seçim sonuçlarını tanımayı reddetti .

Kaynak: vz.ru

banner53
Yorumlar (1)
Emel Yağanoğlu 2 yıl önce
Saakaşvili de 2008'de Osetya'ya saldırdıktan sonra kravatını yemiş ve Merkel'i suçlamıştı. Batı çok şımarttı bunları.
20
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?