banner39

banner35

'İham Aliyev de dinleniyor' iddiası

Azeri gazeteci Eynulla Fetullayev, İlham Aliyev'in de dinlendiğini iddia etti

Kafkaslar 24.02.2014, 16:20 24.02.2014, 16:20
'İham Aliyev de dinleniyor' iddiası

İbrahim Ali/ Dünya Bülteni - Bakü

Azerbaycan’ın önemli gazetecilerinden Eynulla Fetullayev, ülkenin devlet başkanı İlham Aliyev’in telefonunun dinlendiğini iddia etti.

Muhalif medyaya konuşan Fetullayev’e göre Wikileaks sitesi tarafından ortaya atılan dinlenme iddiaları gerçekleri yansıtıyor. Fetullayev, ABD, Rusya gibi büyük devlet başkanlarının ve başbakanlarının yanı sıra Azerbaycan başkanının da telefonunun dinlendiğini vurguladı.

Fetullayev, dinlemelerin eski devlet başkanı Haydar Aliyev döneminde de olduğunu ve onun dinlemelere takılmamak için bir seferinde Ulusal Güvenlik Bakanı Namig Abbasov’la uçak motorunun yakınında konuştuğunu hatırlattı. Fetullayev, bu bilginin ona eski bir Azeri istihbaratçı tarafından verildiğini sözlerine ekledi.

Azeri gazeteci, muhalefet ve iktidar temsilcileri hakkında da açıklamalar yaparak Azerbaycan Halk Cephesi Partisi başkanı Ali Kerimli’nin hem iktidar hem de yabancı ülkelere çalıştığını öne sürdü. Benzer iddialar muhalif basında sürekli yer alıyor ve liderler karşılıklı suçlamalarla gündeme taşınıyor. Halk Cephesi temsilcileri ise Musavat Partisi ve başkanı İsa Kamber’in iktidar ile işbirliği yaptığını iddia ediyor. Bu karşılıklı suçlamalar ise muhaliflerin itibar kaybına neden oluyor.

Yorumlar (1)
Mahmud 8 yıl önce
Bu eynulla en pis yazardi. Bunu Azerbaycanda hech seven yokdu. Bunun ishi ancaq kiminse haqqinda pis fikirler uydurub yazmaq.
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?