banner39

Kadirov tekrar Çeçenistan Başkanı!

Çeçenistan Cumhuriyeti Parlamentosu, Başkan Ramazan Kadirov'un ikinci dönem koltuğunda oturmasını oybirliğiyle onayladı.

Kafkaslar 05.03.2011, 16:26 05.03.2011, 16:43
Kadirov tekrar Çeçenistan Başkanı!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Rusya Federasyonu'na bağlı Çeçenistan Cumhuriyeti Parlamentosu, Başkan Ramazan Kadirov'un ikinci dönem koltuğunda oturmasını onayladı. Olağanüstü oturumda gerçekleşen oylamada Kadirov, 41 vekilin tamamının oyunu almayı başardı. 

Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev, iktidar partisi Birleşik Rusya'nın önerdiği üç isimden birisi olan Kadirov'un koltuğunda bir beş yıl daha kalması ile ilgili tercihini Çeçenistan parlamentosuna 28 Şubat'ta iletmişti.

Çeçenistan Başkanlığı'na seçilmesinin ardından parlamentoda konuşan Kadirov, "Birleşik Rusya Partisi, Devlet Başkanı Medvedev ve Çeçenistan parlamentosunun bana olan güveninden dolayı teşekkür ediyorum. Çeçenistan Rusya'nın bir parçası olmaya devam edecek, Çeçen halkı da Rusya'nın savunucuları arasında yer alacak" dedi. 

34 yaşındaki Çeçen lider bundan sonraki hedefinin insanların refahı, insan haklarının güçlendirilmesi ve adaletin toplumda inşası olduğunu kaydetti. Kadirov, Çeçenistan'ın ilk Cumhurbaşkanı Ahmet Kadirov'un açtığı yolda ilerleyeceklerini vurguladı.

Yorumlar (2)
Haci 12 yıl önce
Sen koca bir hainsin.Vekiller eger gucleri yetiyorsa hayr desinler,"dirov"(KADIR ismine kurban olsun)sendede yurek varsa soyle yurt disina bi cik.Kaldin oralarda.Ama sana bisey deyim omrun boyunca arkana bakarak yasayacaksin.Sonundada ebu leheb gibi oleceksin.Cunki Rabbimin intikami cok kotu olacak.Herzaman dedigimiz gibi..Zalimler icin yasasin Cehennem.
tarık 12 yıl önce
vatanına milletine dinine hanet eden soysuz tüm dünya boyle bilmakte iken bizdeki sozde islamcıların adamı kadirov namıdiger kafirov bizim radikallerin dindarı kadirov kafkasyalı mücahitlerin ailelerine tecavuz eden murdet kadirov seyfullah türksoyların mustafa ozcanların dostu kadirov bizlerin asla dostu olamaz soysuz kefere.
16
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?