banner39

banner35

Karabağ'ı ziyaret eden Türk düşmanı milletvekiline Azerbaycan'dan nota

Bulgaristan’da daha önce Türklere ve Romanlara ırkçı söylemleri ile tanınan milletvekili Valeri Simeonov ve Yordan Apostolov, Karabağ’ı ziyaret ederek, işgalci yasa dışı rejimin temsilcileri ile görüştü. Azerbaycanlı yetkililer bu ziyaretin kabul edilemez olduğunu vurguladı.

Kafkaslar 09.08.2019, 17:45
Karabağ'ı ziyaret eden Türk düşmanı milletvekiline Azerbaycan'dan nota

Azerbaycan, Bulgaristan’a milletvekillerinin Karabağ’ı ziyaret etmesi nedeniyle nota verdi.

Bulgaristan’da daha önce Türklere ve Romanlara ırkçı söylemleri ile tanınan milletvekili Valeri Simeonov ve Yordan Apostolov, Karabağ’ı ziyaret ederek, işgalci yasa dışı rejimin temsilcileri ile görüştü.

Azerbaycanlı yetkililer bu ziyaretin kabul edilemez olduğunu vurguladı. Azerbaycan milletvekili Elman Nasırov, Bulgaristan’ın Avrupa Birliği ve NATO üyesi bir ülke olarak daha dikkatli olması gerektiğini savundu.

Ülkedeki Türklere ve Romanlara yönelik ırkçı söylemleriyle tanınan Simeonov, daha önce de Etnik Azınlıklar Entegrasyon Konseyi’nin başına getirildiği için kamuoyunda büyük tepki almıştı.

Simeonov, son parlamento seçimleri sırasında Türkiye’den Bulgaristan’a oy kullanmak için gelen çifte vatandaş Türkleri sınırda tartaklamıştı. Özelikle BTV televizyonu tarafından çekilen ve yaşlı bir kadının Simeonov’un kaba davranışları sebebi ile ağladığı görüntüler tepkilere yol açmıştı.

Kaynak: qha

Yorumlar (0)
23
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?